I Niedziela Wielkiego Postu A.D. 2020 – 01 marca 2020 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkich Żali, w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej; Droga Krzyżowa w piątek, po Mszy Świętej, o godz. 16.00; Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszy Świętej, o godz. 16.00.
  2. W tym tygodniu w pierwszy czwartek, piątek i sobotę nabożeństwa po Mszy Świętej. Spowiadam na pół godz. Przed Mszami. W piątek od 9.00 odwiedzę też chorych.
  3. Synod. Koronawirus. W środę wspomnienie Świętego Kazimierza.
  4. W następną niedzielę ofiary na tacę przekażemy na Seminarium Duchowne.
  5. Mamy okazję oprócz modlitwy i postu przeznaczyć jałmużnę wielkopostną. Na stoliku pod chórem stoi podpisana puszka na ten cel – pomoc dziełom prowadzonym przez Caritas.
  6. Proszę serdecznie o propozycje i pomoc w dekoracji wielkanocnej kościoła oraz o zaangażowanie w przeżywanie całego Triduum Paschalnego.
  7. Za tydzień w niedzielę, zapraszam na godz. 15.30 do Domu Parafialnego na film o Świętej Ricie – patronce spraw trudnych i beznadziejnych/ P:onieważ trwa długo podzielimy go na dwie niedziele. Dzisiaj w kościele na dużym ekranie film „Dwie Korony”, o Św. O. Maksymilianie Maria Kolbe. Liczę na waszą obecność.
  8. Pragnę serdecznie podziękować naszej młodzieży: Marii Polskiej, Oliwi Kosteckiej i Juli Bieleckiej za udział w etapie drugim – diecezjalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o O. Maksymilianie Kolbe. Maria i Oliwia zajęły odpowiednio I i II miejsce i są finalistkami olimpiady. Finał 25 marca w Siedlcach. Pięknie jest zdobywać wiedzę. Zachęcam Was także do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny, a także o Św. Maksymilianie. Na stoliku pod chórem znajduje się Rycerz Niepokalanej – to gazeta założona jeszcze przez O. Maksymiliana.
  9. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  10. Na okna złożono ofiarę w kwocie 100 zł, 100 zł i 50 zł. Bóg zapłać. Pod koniec marca/na początku kwietnia radni będą zbierać ofiary na dekorację grobu Pańskiego, na śmieci i koszenie na cmentarzu oraz na okna.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  12. Zapowiedź przedślubna: Łukasz Michał Mrugała, kaw. i Olga Teresa Rozwałka panna, oboje z Oleśnik, par. tut.