I niedziela Wielkiego Postu A.D. 2022 – 06 marca 2022 r.

1. Nieustannie prosimy w naszych modlitwach w intencji ustania wojny na Ukrainie i o opamiętanie dla Putina.
  2. Możemy w dalszym ciągu też pomagać: złożyć ofiarę do puszki, przynieść potrzebne rzeczy – produkty w wyznaczone miejsce w gminie lub do Domu Parafialnego, zadeklarować chęć przyjęcia uchodźców do domu.
  3. Możemy też konkretnie pomóc szkole i dzieciom na Ukrainie, w Glińsku obwód lwowski. Tam przybywają dzieci z okolic Kijowa i potrzebują pilnie: produktów higienicznych i chemicznych: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, papier toaletowy, mydło, szampon, pasta i szczotki do zębów, żel pod prysznic, worki na śmieci, środki do czyszczenia toalet, wiadra, miski (do prania), suszarki do ubrań, może coś na siłownię (piłki, skakanki, obręcze). Już są osoby chętne, które takie rzeczy tam zawiozą. Proszę aby do piątku te produkty składać do Domu Parafialnego, najlepiej po Mszach Świętych lub po prostu zostawić pod garażem, jak będę w szkole, lub do szkoły zaznaczając że jest to pomoc dla dzieci ze szkoły na Ukrainie. Proszę jeśli kupujemy produkty możemy to robić kupując więcej jednakowych produktów.
  4. Zapraszamy w czasie Wielkiego Postu na Msze Święte, nabożeństwa wielkopostne i maryjne oraz adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Dzisiaj także adoracja wraz w Gorzkimi Żalami.
  6. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę oraz za łączność duchową z nami. Ponadto na Jasnej Górze za naszą parafie będzie odprawiona Msza Święta. Nasz obraz poświęcony w Częstochowie, nawiedza już kolejne rodziny. Każdą rodzinę w dniu przyjęcia obrazu zapraszam do pojednania się z Bogiem i bliźnimi, a także do zabrania z kościoła specjalnie przygotowanych pamiątek: teczka, obrazek i akt oddania. Przypominam o wpisywaniu siebie do Księgi Zawierzenia.
  7. W piątek 11 marca, o godz. 14.00 będą odbierane elektrośmieci. Przez cały tydzień możemy je składać na parkingu w jednym rogu – tam gdzie stała scena na festynie.
  8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na taca przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  9. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka) Od sprzątających przekazana została ofiara w kwocie 2200 zł. Bóg zapłać.
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).