II Niedziela po Bożym Narodzeniu A.D. 2020 – 05 stycznia 2020 r.

  1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte o godz. 9.0 i 11.00. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Krajowy Fundusz Misyjny.
  2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia. Po Mszy Świętej, o godz. 11.00 serdecznie zapraszam Radę Duszpasterską – Parafialną, Legion Maryi, Koła Różańcowe, Służbę Liturgiczną i dzieci na opłatek i kolędowanie do Sali pod kościołem.
  3. Taca za tydzień przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  5. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  6. Wizyta duszpasterska w tym tyg (kartka). Mam ze sobą kalendarz i mogę też zapisywać intencje.
  7. Serdecznie zapraszam do wspólnego wyjazdu dzieci i rodziców w najbliższą sobotę na basen do Aqua Lublin. Wyjazd o godz. 9.00. Zgłoszenia dzisiaj i jutro.

Objawienie Pańskie:

Modlitwa w naszych domach. Głowa rodziny stojąc przed progiem otwartych drzwiach mówi: Słowo ciałem się stało. Mieszkańcy odpowiadają: I zamieszkało między nami. Następnie pobłogosławioną kredą pisze na drzwiach znaki: C + M + B (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus pobłogosławi temu domowi) + 2020, i mówi: Niech każdy szukający Chrystusa znajdzie Go zawsze między nami. Wszyscy odpowiadają: Amen. Następnie okadza mieszkanie pobłogosławionym kadzidłem podczas śpiewu odpowiedniej kolędy.

Instrukcja podpalenia węgielka: Ostrożnie podpal węgielek z jednej strony. Umieść go w żaroodpornym naczyniu lub na folii do pieczenia po tym jak zacznie delikatnie iskrzyć. Nasyp szczyptę kadzidła/mirry. Okadzaj pomieszczenia. Zgaś węgielek, np. piaskiem. Pamiętaj! Rozgrzany węgielek osiąga bardzo wysoka temperaturę i utrzymuje się przez ok. 20 minut.