II niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 16 stycznia 2022 r.

1.  Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Dzisiaj przeżywamy dzień judaizmu, pamiętając o nich w modlitwie, a od jutra tydzień modlitw o jedność wszystkich chrześcijan.
  3. Paulini na całym świecie 15 stycznia obchodzą patronalne święto. Ich misję w Kościele wyznacza „charyzmat jasnogórski”, a sama Jasna Góra, nad którą trzymają pieczę, jest „najbardziej newralgicznym punktem duszpasterstwa na całej ziemi polskiej”. Tak współczesną rolę liczącego ponad 8 wieków Zakonu Paulinów, nakreślił św. Jan Paweł II. Dziś także wyraźnym znakiem rozpoznawczym prawie 500 „białych mnichów” na 4 kontynentach w 17 krajach świata jest maryjność. Otaczamy i o. Paulinów i dzieło Jasnej Góry naszą modlitwą.
  4. Jutro w poniedziałek kończymy wizytę duszpasterską. Gdyby ktoś jeszcze chciał mnie zaprosić to proszę o taką informację dzisiaj, w celu ustalenia wizyty.
  5. Za tydzień w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 11.00 tu w kościele spotkam się z Radą Parafialną. Serdecznie zapraszam.
  6. Mija już rok odkąd rozpoczęliśmy naszą modlitwę przed Mszą Świętą, w środy ku czci MB Nieustającej Pomocy oraz w soboty, ku czci MB Jasnogórskiej. Serdecznie zapraszam także i na te modlitwy, w których modlimy się w intencjach całej parafii, a także osobistych – tych zapisanych na kartkach, które dostępne są na stoliku. Do tych modlitw dołączamy także prośbę o łaski płynące ze zbliżającego się nawiedzenie Obrazu MB Jasnogórskiej w naszych rodzinach.
  7. Jutro wspominamy Św. Antoniego, w środę Św. Józefa Sebastiana Pelczara, a w piątek Św. Agnieszki.
  8. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym, dalszy ciąg Pisma Świętego w wersji audio.