II Niedziela Wielkanocna A.D. 2020 – 19 kwietnia 2020 r.

1. Pamiętajmy dzisiaj o naszej modlitwie zadośćuczynienia za grzechy nasze i całego świata odmawiając w naszych domach o 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pamiętamy i wspieramy Caritas w dniu święta patronalnego tej charytatywnej instytucji.
  2. Przez najbliższy czas, aż do 27 kwietnia, kiedy to przypada 17 rocznica poświęcenia naszego kościoła, chcemy w naszych modlitwach dziękować Bogu, za to miejsce – Dom Boży, za ludzi, którzy tworzyli i tworzą parafię, a nade wszystko za kapłanów – przewodników duchowych, którzy nas prowadzili i prowadzą do Boga. Dziękujemy za inicjatorów i budowniczych Świątyni oraz za wszystkich, którzy to miejsce chojnie wspierają swoimi ofiarami. Dziękujemy w końcu Bogu za każdy sakrament, który tu przyjęliśmy i za łaski nam udzielone.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o wsparcie spłaty (kolejna rata) wymiany okien oraz na utrzymanie cmentarza (koszenie, wywóz śmieci) i dekorację świąteczną kościoła. Łącznie wpłynęło 17459,03 zł (z tego 2969,03 zł na konto). Ponieważ nie zawsze było rozgraniczone w naszych wpłatach co na co – tego też nie wymagałem, podaję kwotę całościową wraz z przeznaczeniem. Otóż z tego, 940 zł wydaliśmy na dekorację świąteczną i kwiaty do Kościoła. Jeszcze raz dziękuję za piękne ułożenie Pani Mirosławie (pochwały idą z Polski, dzięki transmisji). Z pozostałej kwoty 15000 zł przeznaczamy na spłatę okien oraz drugie tyle z wizyty duszpasterskiej. Łącznie przekaże firmie wykonującej okna 30000 zł. Pozostanie jeszcze 30000 zł do spłaty. Ufam że po zbiórce w sierpniu i ew. jakiś zaoszczędzonych pieniądzach w tym roku jak było planowane spłacimy resztę. Pozostała kwota ze zbiórki 1519,03 będzie przeznaczona na utrzymanie cmentarza. Informuję, że wszystkie rachunki opłacam na bieżąco i chociaż dużych oszczędności nie zostało to jednak jest wystarczająco na utrzymanie kościoła. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie za te wpłaty i za te, które jeszcze deklarujecie złożyć. Bóg zapłać.
  4. Dziękuję Panu Piotrowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.
  5. Dziękuję też za dołączone wyrazy pamięci i życzliwości, czy to te zawarte wraz z ofiarami czy telefonicznie czy indywidualnie. Dziękuję także za prezent na Wielki Czwartek – Dzień Kapłański – mikrofalówka się sprawdza J Pamiętam w modlitwie za wszystkich parafian. Ufamy, że powoli będziemy wracać do sytuacji sprzed epidemii. Od poniedziałku ilość osób w kościele jest zależna od metrażu. W naszym kościele 20 – 30 osób może uczestniczyć, a ponadto poza kościołem obowiązują zasady takie jak wszędzie (utrzymanie bezpiecznej odległości w przestrzeni publicznej od innych – 2 m). Dlatego też od następnej niedzieli Msze Święte pozostają odprawiane, o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Natomiast te osoby które zostaną na zewnątrz świątyni (mamy teren dobrze nagłośniony, który pomieści nieograniczoną ilość wiernych – nawet na parkingu i obok Domu Parafialnego), komunia święta będzie także tam udzielana – należy tylko podejść do trasy procesyjnej wokół kościoła. Także te osoby, które nie przyjdą na Mszę Świętą, a obejrzą transmisję z Mszy Świętej, o godz. 11.00 w naszym kościele, mogą przyjechać do kościoła do godz. 12.30 i przyjąć komunię świętą. Możliwość spowiedzi świętej w kościele przed wszystkimi Mszami, także na tygodniu. Podtrzymuję decyzję, że nie będzie na razie zbierana taca, podczas Mszy Świętych, natomiast w kościele oraz na zewnątrz przed kościół będziemy wystawiać koszyczki do których można złożyć ofiary (lub przelewem na konto). Gdyby była taka potrzeba to w pojemniku na ostatniej ławce znajdują się maseczki ochronne. W białym pojemniku czyste, a w brązowym koszu po skorzystaniu. Będą później uprane i spowrotem wyłożone. Bóg zapłać Pani Małgosi za ich uszycie. Są także przy wejściach do kościoła płyny do dezynfekcji rąk.
  6. W tym tyg. przeżywamy wspomnienia: w czwartek Świętego Wojciecha – Patrona Polski, a w sobotę Świętego Marka.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  8. Intencje Mszalne na bieżący tydzień (kartka).