II niedziela Wielkanocna, Miłosierdzia Bożego A.D. 2022

– 24 kwietnia 2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, tzw. Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To Święto Patronalne Caritas. Dzisiaj do puszek, ofiarami wspieramy tą charytatywną instytucję. Zapraszam dzisiaj, na godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiaj także uroczystość 19 r. poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Przypomnę, że poświęcenie kościoła dokonane przed 19 laty, miało miejsce w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2003 roku, przez ś.p. Abp. Józefa Życińskiego. Chcemy w naszych modlitwach dziękować Bogu, za to miejsce – Dom Boży, za ludzi, którzy tworzyli i tworzą parafię, a nade wszystko za kapłanów – przewodników duchowych, którzy nas prowadzili i prowadzą do Boga. Dziękujemy za inicjatorów i budowniczych Świątyni oraz za wszystkich, którzy to miejsce hojnie wspierają swoimi ofiarami. Dziękujemy w końcu Bogu za każdy sakrament, który tu przyjęliśmy i za łaski nam udzielone.
  3. Jutro święto Św. Marka, we wtorek uroczystość Św. Wojciecha, a w piątek Św. Katarzyny Sieneńskiej.
  4. Już w następna niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe po obu Mszach Świętych.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  6. Bóg zapłać za ofiary indywidualne w kwocie: 100 zł.
  7. W następną niedzielę już swoje miejsce znajdzie Figura Świętego Jana Nepomucena. Po tej niedzieli proszę Radnych o odwiedziny parafian, a Was o złożenie ofiary na cele gospodarcze. Wśród tych celów, to troska o utrzymanie cmentarza (wywóz śmieci i koszenie trawy na cmentarzu i w otoczeniu kościoła), a także takie wydarzenia jak odpust parafialny i nasze dożynki oraz inne bieżące prace które wykonujemy oraz ogrzewanie kościoła (do tej pory zużyliśmy prawie 4000 l oleju, na kwotę 15 225 zł). Długa jest zima więc ogrzewanie dalej jest włączone.
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. Zapowiedzi przedślubne: Damian Ryszard Brzyski, kaw. z Oleśnik, par. tut. i Ilona Sylwia Pałyska, panna z Polanówki, par. p.w. M.B. Częstochowskiej w Żabiej Woli.
  11. Program poświęcenia pól:
Kolonieprzy krzyżu przy cmentarzu2 maja, godz. 15.30
Żużlówkaprzy krzyżu u Musiejowej2 maja, godz. 16.30