II niedziela Wielkiego Postu A.D. 2024 – 25 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Na potrzeby Misji będziemy mogli złożyć ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.
  2. Słuchamy Słowa Bożego, kruszymy nasze serca w Wielkim Poście. Zachęcam do podejmowania praktyk wielkopostnych.
  3. Już w piątek rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Trzy dni rekolekcji, w dniach 01 – 03 marca i nasze uczestnictwo każdego dnia daje nam możliwość łaski i uzyskania odpustu zupełnego. W słuchaniu Bożego Słowa i przygotowaniu na Święta Paschalne, będzie nam pomagał Ks. Piotr Kot – kapelan Szpitala im. Jana Bożego (kolejowego) w Lublinie. W piątek rozpoczynamy, o godz. 10.00, 12.00 (z udziałem dzieci – o godz. 11.30 droga krzyżowa) i 17.00 (później Droga Krzyżowa). W sobotę nasze spotkania połączymy ze spowiedzią. Zaczynamy o godz. 09.30, 11.30 i 16.30. W niedzielę tradycyjnie Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. Tego dnia ofiary na tacę przeznaczymy do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty.
  4. Na stoliku pod chórem znajdują się dwie puszki: do jednej możemy składać Jałmużnę Wielkopostną, a do drugiej ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego. Gdyby ktoś chciał, to też takie ofiary na kwiaty można przekazać także na ręce Radnych.
  5. W tym tyg. nabożeństwo I piątkowe będzie po Mszy Świętej o godz. 10.00, natomiast w sobotę nabożeństwo I sobotnie połączymy z nabożeństwem ku czci MB Częstochowskiej o godz. 16.00.
  6. Do chorych udam się dopiero w piątek 15 marca, od godz. 9.00.
  7. Bóg zapłać za pomoc i pracę w minionym tygodniu następującym osobom: Panom Pawłowi Oleksiejowi, Krzysztofowi Kroczyńskiemu.
  8. Bóg zapłać także za ofiary w kwocie 200 zł. Bóg zapłać za gotowość pomocy i dary do Domu Parafialnego na rekolekcje.
  9. Kościół sprzątały (kartka).
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  12. Planujemy w dniach 12-14 kwietnia pielgrzymkę „Litewskim Szlakiem”. To pielgrzymka m.inn. do Wilna (wraz z Ostra Bramą), Trok, Ponar i Druskiennik. Bardzo proszę zapoznać się z wyłożonym na stoliku programem, zastanowić się i powoli się zgłaszać. Zapisy na stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie. Proszę też przekazać komu trzeba.