III Niedziela Adwentu A.D. 2022 – 11 grudnia 2022 r.

1. Już od soboty rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie na obchód pamiątki Narodzin Bożego Syna. Przypominam, że dobre przygotowanie to korzystanie także z darów, które Bóg zostawił w Kościele: Msza Święta – także w dzień powszedni, spowiedź przed każdą Mszą Świętą, zarówno w niedzielę jak i dzień powszedni, Roraty, w środy i soboty oraz w Wigilię, o godz. 6.30, nabożeństwa w środy i soboty o godz. 6.00, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czwartki od godz. 15.00. Od piątku po Mszach Świętych, o godz. 16.00 lub po Roratach, modlimy się nowenną do Dzieciątka Jezus. Kolejna Msza Święta będzie po nowennie.
  2. Za tydzień w niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy Figurki Dzieciątka Jezus i szopki (proszę o przyniesienie).
  3. W tym tyg. we wtorek wspominamy Św. Łucję, a w środę Św. Jana od Krzyża.
  4. Pożyczałem na rekolekcje z naszej kapliczki Obraz Matki Boskiej Bolesnej, już jest na miejscu. Trochę o naszej parafii opowiedziałem w Kraśniku.
  5. Przez cały adwent do puszki na stoliku możemy składać ofiary na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, prowadzone przez Caritas. Możemy nabyć świece Caritas w cenie 10 zł i 20 zł.
  6. Do chorych przyjadę w poniedziałek 12 grudnia, od godz. 9.00. Można zgłaszać dodatkowe osoby do spowiedzi przedświątecznej.
  7. Bóg zapłać za składane ofiary przy otrzymywaniu opłatka, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
  8. Po wyborach w minioną niedzielę ogłaszam skład nowej Rady Parafialnej:
1KolonieŁukaszek Kamil
2Zarzecze od Staniak do Łabuda i ZapłocieŁabuda Dorota
3Kąt po obu stronachIwańczuk Wiesław
4Kąt od Nowaków do mostu BerneckiejPaluch Kazimierz
5CentrumJurek Krzysztof
6Karpaty GórneBanak Jolanta
7Zarzecze od Czyżów do PituchaCzyż Jacek
8Zarzecze od Stopów do JersakówGrochecki Przemysław
9ZamostOleksiej Paweł
10Karpaty DolnePuława Regina
11ŻużlówkaGrochecka Bernarda
  • Podjęcie funkcji Radnych i ślubowanie będzie miało miejsce w niedzielę 8 stycznia, podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00. Na tą Mszę zapraszam także obecnych Radnych – kończących kadencję, którym wtedy także podziękuję.
  • W tym tygodniu planowane są prace przy wymianie okien i parapetów wewnątrz Domu Parafialnego. Dziękuję już za pomoc w organizacji tych prac.
  • Kościół sprzątały (kartka).
  • Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  • Zachęcamy do zabrania i lektury prasy katolickiej.
  • We wtorek odbędzie się pogrzeb ś.p. Genowefy Marek. Msza Święta, o godz. 10.30, a różaniec, o godz. 10.00. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Boskiej. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek … .