III niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 23 stycznia 2022 r.

1. Dzisiaj obchodzona jest w Kościele powszechnym Niedziela Słowa Bożego. „Kościół otrzymał wielki dar, jakim jest Słowo Boże zapisane w księgach Starego i Nowego Testamentu. Za ten dar Słowa objawiającego prawdę o Bogu, człowieku i świecie winniśmy wznosić dziękczynienie i uwielbienie Tego, który do nas mówi, czyli Panu Bogu” – mówił ks. Witczyk. – Tak nurt, dziękczynienia i uwielbienia Boga za Jego miłość do każdego człowieka, ma Niedziela Słowa Bożego – dodał. Niedziela Słowa Bożego w zamyśle papieża Franciszka ma prowadzić do wzrostu świadomości religijnej oraz bliskiej znajomości Pisma Świętego. Zachęca nas do poświęcenia jeszcze większej uwagi głoszeniu Słowa oraz medytacji Pisma Świętego.
  2. Zakończyłem wizytę duszpasterską. Bóg zapłać za wspólną modlitwę z rodzinami w domach i tu w kościele. Bóg zapłać także za dar spotkania i poświęconego czasu, aby się chociaż na chwilę spotkać. Dziękuję za tak ustawienie pracy i Waszą obecność, czy nawet za wyznaczenie kogoś z rodziny do przyjęcia kapłana. Tak jak włączałem Wasze modlitwy, podczas Mszy Świętej, dalej to czynię sprawując Mszę Świętą za Parafian, a także pamiętając w osobistych modlitwach.
  3. Tydzień temu wspomniałem o tym, że już od roku w naszym kościele modlimy się także w nabożeństwach maryjnych w środy i soboty. Przynosząc do Waszych domów modlitewnik nawiedzenia obrazu, umieściłem w nim także nasze nabożeństwa oraz nowennę, którą zawsze odprawiamy przez 9 dni przed odpustem parafialnym. Zachęcam już teraz do korzystania z tych modlitw, a także do zapoznania się z historią nawiedzenia obrazu MB Jasnogórskiej, którą zapoczątkował Błogosławiony Stefan Wyszyński. Dobrze by było, aby przed nawiedzeniem obrazu MB Jasnogórskiej w naszych domach odprawić taka nowennę jak przed odpustem parafialnym. Więcej informacji o nawiedzeniu obrazu, a także podsumowania wizyty duszpasterskiej podam w następną niedzielę po dzisiejszym spotkaniu z Radą Parafialną. Na stoliku wyłożone są modlitewniki, gdyby ktoś jeszcze potrzebował.
  4. Jutro wspominamy Św. Franciszka Salezego, we wtorek święto Nawrócenia Św. Pawła, w środę Św. Tymoteusza i Tytusa, a w piątek Św. Tomasza z Akwinu.
  5. Za tydzień w niedzielę, w dniu modlitw w intencji chorych na trąd, będziemy mogli złożyć także ofiary do puszki na pomoc trędowatym.
  6. UG Trawniki informuje, że 28 stycznia, w piątek, w godz. 14.00 – 18.00 w GOK, będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. Nie wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
  7. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).