III Niedziela Wielkiego Postu A.D. 2019 – 24 marca 2019 r.

1. Dziękujemy dzisiaj Bogu za dar rekolekcji parafialnych. Przez ten czas słuchając Słowa Bożego, korzystając z sakramentu pokuty i pojednania, przyjmując Komunię Świętą, możemy wierzyć tak jak słyszymy w Ewangelii, że Bóg zawsze daje nam nadzieję i czeka, aż wydamy dobry owoc naszego życia. Dziękujemy serdecznie Ks. Marcinowi Delestowiczowi za wygłoszone rekolekcji i za pomoc w pielęgnowaniu naszego życia, aby stawało się bardziej Boże. Dziękuję serdecznie za wszystkie dary dostarczone do Domu Parafialnego, a Paniom za przygotowanie smacznych posiłków. Bóg zapłać.
  2. Przypominam o nabożeństwach wielkopostnych: środowych i niedzielnych Gorzkich Żalach, czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu i piątkowej Drodze Krzyżowej.
  3. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. To także Dzień Świętości Życia. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest też okazją do modlitwy o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tradycyjnie również tego dnia wiele osób włącza się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na codziennej modlitwie przez 9 miesięcy w intencji dziecka, które jedynie Bogu jest znane, a którego życie jest zagrożone oraz w intencji jego rodziców. Deklaracje wyłożone są na stoliku.
  4. Nastąpiła zmiana w składzie Rady Parafialnej. Za Pana Jacka Iwańczuka poprosiłem o bycie radnym Pana Kazimierza Palucha, a za Pana Tadeusza Cyranowskiego poprosiłem Pana Wiesława Iwańczuka. Chciałbym serdecznie podziękować odchodzącym radnym za pracę i zaangażowanie, a Panu Tadeuszowi ponadto życzyć zdrowia, o co też się modlę. Nowych radnych polecam opiece Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół, a także teren wokół Domu Parafialnego. Pięknie zostało przygotowane miejsce do zasiania trawy. (kartka)
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. To już ostatni tydzień odprawiania Eucharystii o godz. 16.00 w ciągu tygodnia. Po następnej niedzieli – zmianie czasu, Msze Święte będą odprawiane o godz. 18.00 i wg potrzeb w innych godzinach.
  8. 5 kwietnia w piątek jest organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa dookoła Piask. To trasa 19 i 23 km. Rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00. Zapisy w Kancelarii w Piaskach lub przez stronę internetową tej parafii.
  9. Dziękuję za skorzystanie z zaproszenia i wspólne oglądanie wartościowych filmów. Po Wielkim Poście na pewno jeszcze pojawią się nowe propozycje.
  10. We wtorek możliwość gry na Sali gimnastycznej w szkole, o godz. 18.00.
  11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę oraz Mały Gość Niedzielny.