III Niedziela Wielkiego Postu A.D. 2020 – 15 marca 2020 r.

1. Bardzo nietypowy był to czas rekolekcji wielkopostnych. Z jednej strony sytuacja w Polsce i na świecie związana z koronawirusem, z drugiej strony nasze lęki i obawy. Pojawiało się bardzo dużo informacji, zachęt i ograniczeń. Cieszę się, że spora grupa wiernych uczestniczyła w tych rekolekcjach. Rozumiem także innych, którzy nie uczestniczyli. To dla nich także nagrywane były nauki rekolekcyjne, aby je potem słuchać w domu, rozważać Słowo Boże i mieć choć namiastkę rekolekcji, kościoła. Dziękuję za trud głoszenia rekolekcji Ks. Karolowi Bernatkowi z Kijan. Dziękuję kapłanom za posługę w konfesjonale.
  2. Dziękuję serdecznie Paniom za pomoc w przygotowaniu posiłków i za dary do Domu Parafialnego.
  3. Znając pewne wymogi i obostrzenia, zachęcam Was najpierw do gorliwej modlitwy w Waszych domach, do odnowienia modlitwy małżeńskiej i rodzinnej. Wspólnego odmawiania różańca, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W kościele od poniedziałku do piątku, od godz. 15.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja w ciszy oraz możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msze Święte odprawiane są normalnie wraz z nabożeństwami Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
  4. Jestem do Waszej dyspozycji, zapewniam Was o modlitwie. Gdyby była potrzeba komuś pomóc (starszym, chorym, itd. Zrobić zakupy, zawieźć itd.) bardzo proszę o kontakt.
  5. Od poniedziałku będzie nieczynny Ośrodek Zdrowia w Trawnikach. Porady udzielane będą tylko telefonicznie pod nr tel. 815856020, 815856010. Zamawianie E-recept przez telefon, codziennie od 7.30 do 18.00.
  6. Na stoliku pod chórem stoi podpisana puszka. Tam składamy jałmużnę wielkopostną.
  7. Dzisiaj odwołuję film w Domu Parafialnym o Świętej Ricie – patronce spraw trudnych i beznadziejnych.
  8. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. W czwartek Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP.
  11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  12. We wtorek odbył się pogrzeb ś.p. Jana Dudka. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej: Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek …