III niedziela Wielkiego Postu A.D. 2024 – 03 marca 2024 r.

1. Dziękujemy dobremu Bogu za dar naszych rekolekcji wielkopostnych: za słuchanie Słowa Bożego, jednanie się z Bogiem i bliźnimi. To też zachęta do pięknego przeżywania codzienności idąc w świetle Chrystusowej miłości, która nam ukazywał nasz rekolekcjonista Ks. Piotr Kot – kapelan Szpitala (kolejowego) w Lublinie. Dziękujemy Ks. Piotrowi za dar swojego czasu, modlitwę i słowo. Niech Bóg prowadzi Księdza także i w posłudze chorym i cierpiącym.
  2. Jutro Święto Świętego Kazimierza. W czwartek I miesiąca modlitwę za powołanych i o powołania połączymy z Adoracją NS od godz. 15.15. Zapraszam na nabożeństwa: Gorzkich Żali w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w piątki, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Nabożeństwa Maryjne w środy i soboty o godz. 15.30.
  3. Na stoliku pod chórem znajdują się dwie puszki: do jednej możemy składać Jałmużnę Wielkopostną, a do drugiej ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego. Gdyby ktoś chciał, to też takie ofiary na kwiaty można przekazać także na ręce Radnych.
  4. Do chorych udam się dopiero, w piątek 15 marca, od godz. 9.00.
  5. Bóg zapłać za pomoc i pracę w minionym tygodniu, za pomoc w sprzątaniu Domu Parafialnego oraz za dary na rekolekcje.
  6. Bóg zapłać także za ofiary w kwocie 250 zł i 150 zł.
  7. Kościół sprzątały (kartka).
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. Planujemy w dniach 12-14 kwietnia pielgrzymkę „Litewskim Szlakiem”. To pielgrzymka m.inn. do Wilna (wraz z Ostra Bramą), Trok, Ponar i Druskiennik. Bardzo proszę zapoznać się z wyłożonym na stoliku programem, zastanowić się i powoli się zgłaszać. Zapisy na stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie. Proszę też przekazać komu trzeba. Jest jeszcze trochę miejsc wolnych.
  11. W czwartek odbył się pogrzeb ś.p. Ryszarda Stanisława Mazurka. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek …