IV Niedziela Adwentu A.D. 2021 – 19 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00 poświęcimy Figurki Dzieciątka Jezus i szopki (proszę o przyniesienie), a po Mszy Świętej o godz. 9.00 nowenna do Dzieciątka Jezus, którą śpiewamy każdego dnia.
  2. W Wigilię, w najbliższy piątek podczas Rorat będziemy modlić się za wszystkich zmarłych z naszej parafii w 2021 roku.
  3. Wigilia oznacza czuwanie. Przygotowuje nas do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego. Możemy tego dnia zachować charakter postny. Pamiętajmy o stole wigilijnym, na którym znajdzie się poświęcony opłatek, świeca Caritas, która symbolizuje łączność z potrzebującymi oraz tymi których zabraknie, a także Pismo Święte. Przeczytajmy fragment Ewangelii wg. Świętego Łukasza, rozdział 2. Odmówmy Ojcze nasz, zaśpiewajmy kolędę, podzielmy się opłatkiem, wspólnie cieszmy się tym czasem śpiewając kolędy.
  4. W Narodzenie Pańskie, Msze Święte, godz. 24.00 – Pasterka (taca na Pasterce na „Fundusz Obrony Życia”) oraz o godz. 9.00 i 11.00. W drugi dzień Świąt będziemy obchodzić Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Msze Święte, godz. 9.00 i 11.00 (taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski). Zapraszam do kościoła całymi rodzinami. Po Mszach Świętych będzie indywidualne błogosławieństwo rodzin przed obrazem Świętej Rodziny.
  5. Gdyby ktoś potrzebował opłatek, to wraz z listem znajduje się na stoliku pod chórem. Są jeszcze małe świece Caritas.
  6. Kościół sprzątały (kartka).
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).