IV Niedziela Adwentu A.D. 2023 – 24 grudnia 2023 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00 poświęcimy Figurki Dzieciątka Jezus i szopki, a po Mszy Świętej o godz. 9.00 nowenna do Dzieciątka Jezus.
  2. Dzisiaj już Wigilia, która oznacza czuwanie. Przygotowuje nas do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego. Możemy tego dnia zachować charakter postny. Pamiętajmy o stole wigilijnym, na którym znajdzie się poświęcony opłatek, świeca Caritas, która symbolizuje łączność z potrzebującymi oraz tymi których zabraknie, a także Pismo Święte. Przeczytajmy fragment Ewangelii wg. Świętego Łukasza, rozdział 2. Odmówmy Ojcze nasz, zaśpiewajmy kolędę, podzielmy się opłatkiem, wspólnie cieszmy się tym czasem śpiewając kolędy.
  3. W Narodzenie Pańskie, Msze Święte, godz. 24.00 – Pasterka (taca na Pasterce na „Fundusz Obrony Życia”) oraz o godz. 9.00 i 11.00. W drugi dzień Świąt będziemy obchodzić Święto Świętego Szczepana. Msze Święte, godz. 9.00 i 11.00 (taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski). W środę Świętego Jana. Msze Święte z błogosławieństwem i podaniem wina o godz. 9.00 i 17.00.
  4. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy Świętej będę błogosławił całe rodziny. To też dzień zakończenia roku kalendarzowego. Msza Święta o godz. 11.00 za Parafian, będzie dziękczynieniem za mijający rok. Po Mszy Świętej to dziękczynienie włączymy w adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Ofiary, które składamy przy żłóbku do Aniołka przeznaczamy na misje.
  6. Gdyby ktoś potrzebował opłatek, to wraz z listem znajduje się na stoliku pod chórem.
  7. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, będziemy modlić się za wszystkich zmarłych z naszej parafii w 2023 roku (od ostatniej Wigilii).
  8. Kościół sprzątały (kartka). Bóg zapłać za wspólną dekorację kościoła, za przygotowanie choinek i pomoc w organizacji żłóbka, a także za odśnieżanie.
  9. Ponadto dziękuję za czyste szaty liturgiczne Pani Basi i Małgosi. Dziękuję za przepiękne bombki na nasze choinki, które przez cały rok na szydełku przygotowała Maria Fijałkowska. Bóg zapłać za choinki sąsiadom Państwu Klimkom oraz Pani Barbarze. Bóg zapłać Panu Pawłowi i Andrzejowi w przygotowaniu makiety kolejowej, która w tym roku jako niespodzianka znajduje się przy żłóbku (posiada oświetlenie i jeździ J, chociaż sama kolejka ma ponad 60 lat). Dziękuję także za dary kulinarne.
  10. Od środy udam się do naszych domów z tradycyjną Wizytą Duszpasterską. Odbywa się wg. załączonego porządku. Zwyczajowe ofiary z wizyty duszpasterskiej przeznaczymy w tym roku na prace prowadzone przy Domu Parafialnego. Po wizycie duszpasterskiej (danego dnia) zapraszam Was także do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej w kościele, o godz. 16.00.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  12. Polecam aby zabrać i czytać świąteczną prasę katolicką.