IV Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 02 lutego 2020 r. Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Po spotkaniu z Radą Duszpasterską i po wizycie duszpasterskiej dzielę się wnioskami. Jest w naszej parafii 290 domów, w których mieszka ok. 320 rodzin. W nich mieszka 938 wszystkich parafian (także i tych którzy mnie nie przyjęli). To o ok. 40 osób mniej niż w tamtym roku. Nie musi to wynikać z wyludnienia, a raczej z mojego nieprecyzyjnego liczenia w ubiegłym roku. Chociaż też zmarło w tamtym roku ponad 20 parafian. Zmienia się styl życia. Mieszkamy teraz rodzinami często pojedynczo – oddzielnie. Przybywa natomiast nowych domów. Ok. 30 osób pracuje za granicą i od czasu do czasu tutaj przyjeżdża. Jest kilka domów gdzie osoby mieszkają samotnie. Są też rancza (9), gdzie na weekendy czy też latem przyjeżdżają osoby. Tym samym liczba parafian wtedy wzrasta.
  2. Mamy w parafii aż 17 związków niesakramentalnych. Z każdym kto mnie przyjął rozmawiałem też zachęcając do zawarcia sakramentu małżeństwa jeśli nie ma przeszkód kanonicznych. To jest też moją intencją modlitwy, szczególnie przed misjami. Do 21 domów mnie nie zaproszono.
  3. Przychodzę do każdego domu zawsze z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Modlę się o to, aby zawsze Wam towarzyszyło i czyniło z Was wspólnotę rodzinną, parafialną i Oleśnicką.
  4. Bóg zapłać za ofiary które złożyliście podczas wizyty duszpasterskiej. Wpłynęło ponad 3000 zł więcej niż w minionym roku. Oprócz corocznych opłat, które są konieczne, tak jak ogłaszałem przeznaczymy je na spłatę za okna. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  5. Od 1 marca (niedziela), godz. 14.00 spotkania w Domu Parafialnym w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa. W marcu, na godz. 15.30, zapraszam do Domu Parafialnego na dobry film i jeszcze lepszą kawę J. Szczegóły będę na bieżąco podawał. O. Stanisław – franciszkanin, który będzie prowadził u nas misje parafialne, przyjedzie także do nas na odpust w sierpniu. Planujemy pielgrzymki w tym roku:

Zduńska Wola – Niepokalanów, 3-4 października

Kotlina Kłodzka, 12-14 czerwca

Wilno, 10-12 lipiec

Z dziećmi komunijnymi, 30 maja

• Planujemy w maju pomalować kościół. Podczas wizyty rozmawiałem i prosiłem już niektóre osoby. Gdyby ktoś jeszcze mógł w tej pracy pomóc proszę o kontakt. Wcześniej przed malowaniem poprosiłem o pomoc w wymierzeniu miejsc gdzie w przyszłości będą znajdowały się głośniki. Poprowadzimy na razie nowe przewody. Pochowamy także przewody które są pod tabernakulum czy pod chórem i doprowadzimy prąd tak aby wszystkie światła włączać z zakrystii. Po ociepleniu strychu kościoła jeszcze czeka nas ocieplenie nad zakrystiami. Podejmiemy prace przy wytyczaniu alejek w stronę rzeki, posiejemy trawę, zrobimy szumy na rzece – biały kamień, itd. Trudno będzie oczyścić tabernakulum, chociaż spróbuję zasięgnąć rady fachowców. Jednak także myślę aby ktoś – architekt spojrzał na miejsca w ołtarzach bocznych, tak aby coś nam zaproponował, tak aby je właściwie zagospodarować. Na wiosnę skujemy w kapliczce tynk od środka tak aby przez lato mogła ściana schnąć, a wtedy podejmiemy decyzję jak ją zabezpieczyć.
  • Jeszcze raz dziękuję za dar spotkania i za żywe budowanie parafii.
  • Przy okazji dzisiejszego święta Ofiarowania Pańskiego i Dnia Życia Konsekrowanego, wyrażamy radość z powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Składamy siostrze najlepsze życzenia. Zachęcam do systematycznej modlitwy za powołanych i o nowe powołania w I czwartek miesiąca.
  • W tym tygodniu także I piątek miesiąca. Od 9.00 odwiedzę chorych, a od 15.30 będę w konfesjonale. Po Mszy Świętej nabożeństwo.
  • W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Błażeja, we środę – Św. Agaty, w czwartek – Św. Pawła Miki i Tow.
  • Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  • Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  • Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę (o Paulinach z Jasnej Góry), Mały Gość Niedzielny (łamigłówki, plakat z Dawidem Kubackim).