IV niedziela Wielkanocna A.D. 2023 – 30 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za 20 lat od poświęcenia kościoła. Przypomnę, że poświęcenie kościoła miało miejsce w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2003 roku, przez ś.p. Abp. Józefa Życińskiego. Chcemy w naszych modlitwach dziękować Bogu, za to miejsce – Dom Boży, za ludzi, którzy tworzyli i tworzą parafię, a nade wszystko za kapłanów – przewodników duchowych, którzy nas prowadzili i prowadzą do Boga. Dziękujemy za inicjatorów i budowniczych Świątyni oraz za wszystkich, którzy to miejsce hojnie wspierają swoimi ofiarami. Dziękujemy w końcu Bogu za każdy sakrament, który tu przyjęliśmy i za łaski nam udzielone.
  2. Dziękuję jeszcze raz za ten piękny czas przeżywania dwóch ostatnich niedziel: transmisji telewizyjnej i wizytacji biskupiej. Mam nadzieję że cieszycie się wraz ze mną. Ks. Biskup  w protokole powizytacyjnym napisał: „Wierni są zintegrowani z parafią i mają bardzo dobre relacje ze swoim duszpasterzem. Chętnie odpowiadają na jego inicjatywy i są ofiarni w trosce o kościół i jego zaplecze”.
  3. Cieszę się tymi słowami, ale także tez wspólnym naszym przeżywaniem 20 rocznicy poświęcenia kościoła. Dziękuję za wasze zrozumienie i wspólną pracę oraz ofiarność. Pragnę Was teraz prosić o ofiary na utrzymanie cmentarza a także na prace gospodarcze w parafii. Tę zbiórkę gospodarczą przeznaczymy na prace bieżące i dalsze przy Domu Parafialnym. Proszę Radnych aby zebrali ofiary w najbliższym czasie w swoich rejonach. Jeśli ktoś będzie chciał przeznaczyć ofiarę w innym czasie może także bezpośrednio ją przynieść do mnie. Chcę dokonać w tym miejscu małego podsumowania. W tym roku zużyliśmy ok. 3200 l oleju na kwotę prawie 20 000 zł. W tym momencie trwają prace przy Domu Parafialnym (wymienione zostały okna i parapety wewnątrz domu, wyremontowane zostały kominy – obite blachą – i inne prace na dachu, orynnowienie i obicie blachą balkonów – ekipa Wiesława Banaka, zamurowane zostały małe okna i drzwi garażowe oraz usunięto ściany w domu i piwnicy – Grzegorz Ślepaczuk i inni, wymieniono piec na pelet, rozkute zostały schody i taras, zdjęta stara podsufitka, położona nowa, ocieplono styropianem 15 cm, położono klej siatkę oraz strukturę – tynk, założono parapety na zewnątrz – Michał Wilk i Karol Marek, rozebrano wylewkę betonową i wywieziono gruz – kilka osób i Kamil Mazurek. Całość tych prac od października tamtego roku to koszt prawie 130 000 zł. Aktualnie trwają prace przy balkonach, w najbliższym czasie będziemy odkopywać fundamenty – szukam chętnych, izolować je, a następnie zaczniemy może prace wewnątrz domu. Bóg zapłać za pracę, radę i pomoc do tej pory. I jeśli mogę to zwracam się z prośbą jeszcze raz o ofiary przy okazji zbiórki gospodarczej.
  4. Jutro wspominamy Św. Józefa – patrona naszej pracy, we wtorek Św. Atanazego, w środę Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00, w czwartek Św. Floriana, w sobotę Św. Ap. Filipa i Jakuba.
  5. W następną niedzielę taca na Seminarium Duchowne.
  6. Przez cały maj odprawiamy nabożeństwa majowe po Mszy Świętej o godz. 18.00. Za tydzień w niedzielę nabożeństwo po każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. W tym tygodniu poświęcenia pól (kartka).
  7. W tym tyg. nabożeństwa z racji I czwartku, piątku i soboty połączymy z nabożeństwami majowymi.
  8. W piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  10.  Bóg zapłać jeszcze raz rodzicom i młodzieży bierzmowanej za prace wykonane przy Domu Parafialnym oraz za koszenie trawy i porządki wkoło kościoła i na cmentarzu parafialnym. Dziękuję za złożoną ofiarę na potrzeby parafii.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. Zapowiedzi przedślubne: Grzegorz Chwil, kaw. z Trawnik, par. p.w. Chrystusa Króla i Paulina Urbankiewicz, panna z Oleśnik, par. tut.
  14. Program poświęcenia pól:
Kolonieprzy krzyżu przy cmentarzu1 maja, godz. 15.30
Żużlówkaprzy krzyżu u Musiejowej06 maja, godz. 15.30
Zarzecze i Zamostobok Krzysztofa Gładysza, na dole01 maja, godz. 16.30
Kąt i CentrumKapliczka MB Bolesnej06 maja, godz. 16.30
Karpatyprzy posesji Pać Reginy, przy krzyżu na dole02 maja, godz. 15.30
  1. Pomódlmy się jeszcze za ś.p. Marka Weremko. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…