IV Niedziela Wielkanocy A.D. 2021 – Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 25 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszym Kościele uroczystość 18 r. poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Chociaż historia parafii od erygowania jej jest dłuższa. To jednak to wydarzenie – poświecenie kościoła jest Uroczystością dla wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Bogu za ogrom łask nam udzielonych w tej świątyni przez kapłanów w niej posługujących, za to że nasze serca na nowo stają się Świątynią Bożą. Dziękujemy ludziom za ofiarność i troskę o Dom Boży.
  2. Dziękuję za obecność i modlitwę z nami i za całą Parafię, ks. Biskupowi Adamowi: za udzielenie młodzieży sakramentu bierzmowania oraz za poświęcenie tabernakulum, chrzcielnicy i obrazu. Za każdą życzliwość serdecznie dziękujemy.
  3. Od soboty rozpoczniemy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa. W sobotę czcimy Świętego Józefa jako Rzemieślnika i patrona naszej pracy. W niedzielę nabożeństwa będą po obu Mszach Świętych.
  4. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na Seminarium Duchowne.
  5. Poświęcenia pól będą dopiero po kolejnej niedzieli. Za tydzień podam program.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Kowalczyk, kaw. Z Lublina, par. p.w. Świętej Jadwigi i Paulina Paluch, panna z Oleśnik, par. tut.
  7. Dziękuję Panu Pawłowi za pomoc w kościele oraz Panu Bogdanowi i Andrzejowi za pomoc na cmentarzu, a Panu Zbigniewowi za użyczenie samochodu.
  8. Już w pełni możemy zobaczyć dzisiaj tabernakulum oraz cały ołtarz. Wykonany jest ręcznie – wykuty w mosiądzu i ze smakiem artystycznym. Dodatkowo jest podświetlone na zewnątrz i wewnątrz. Dziękuję Magdalenie i Arkadiuszowi Widelskim, za całościowe podejście do wystroju kościoła, za projekty i realizację. Zostały też pozłocone krzyże na ołtarzu. Zmienił się też obrus, który teraz nie będzie przesłaniał przodu ołtarza, a dodatkowo na ołtarzu oraz ambonie pojawią się elementy dekoracyjne.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Dziękuję młodzieży i rodzicom bierzmowanej młodzieży za ułożenie wspólne alejki obok parkingu i pomoc w dekoracji. Dziękuję za dekoracje kwiatowe Pani Mirosławie Mazurek (kartka).
  10. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone w kwocie: 100 zł.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).