IX Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 02 czerwca 2024 r.

  1. Bóg zapłać dzieciom komunijnym za pięknie przeżyty czas uroczystości i Białego tygodnia wraz z wczorajszą naszą pielgrzymką. Bóg zapłać za pomoc i zaangażowanie rodzicom.
  2. Bóg zapłać za organizację uroczystości Bożego Ciała. Dziękuje rodzinom za przygotowanie ołtarzy, parafianom za dekorację i porządek na trasie procesji. Bóg zapłać za zabranie wszystkich znaków religijnych, dzieciom za niesienie różańca, poduch oraz sypanie kwiatów, za niesienie nagłośnienia, OSP za asystę przy Najświętszym Sakramencie, niesienie chorągwi oraz bezpieczeństwo na trasie, a także Ks. Marcinowi oraz panu Organiście i Kościelnemu.
  3. W czwartek w oktawie Bożego Ciała, zgromadzimy się na Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej będziemy uczestniczyć w procesji wkoło Kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz – dzieci i rodzice dzieci komunijnych, II ołtarz – Legion Maryi, III ołtarz – Ks. Piotr, IV ołtarz – OSP Oleśniki. W czwartek zapraszam kilka osób na godz. 15.00 aby wynieść stoliki i przygotowaną dekorację, resztę udekorujecie przed Mszą Świętą.
  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez cały czerwiec oddajemy cześć Sercu PJ, a ten jeden dzień jest uroczystością, aby jeszcze mocniej przypomnieć sobie co Pan Jezus uczynił dla nas oddając swoje życie. Zawsze odpowiedzią na tak wielką miłość Pana Jezusa powinno być nasze życie. Najpierw moja troska o czyste serce, systematyczną spowiedź, a także wyrzeczenia. Jednym z takich wyrzeczeń jest przeżywanie każdego piątku wstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych, a w okresie Wielkiego Postu powstrzymanie się od udziału w zabawach. Kiedyś w przykazaniu były też wszystkie piątki roku. Może nie zawsze jesteśmy świadomi tych zobowiązań. Dobrą praktyką jest wynagradzanie NSPJ za wszystkie nasze grzechy. To czynimy przeżywając np. pierwsze piątki miesiąca (9), systematyczną comiesięczną spowiedź, nabożeństwa czerwcowe. Przypominam i zachęcam do tych pięknych praktyk.
  5. Przypominam także o pierwszych sobotach miesiąca (5), przeżywając je w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Raz w roku w tą najbliższą sobotę jest też wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  7. Bóg zapłać za prace przy Domu Parafialnym: Radosławowi Pająkowi i ekipie za zalanie słupków pod ogrodzenie, Krzysztofowi Czausowi i ekipie za instalacje hydrauliczną, Wiesławowi Banokowi i ekipie za dach na garażu, oraz Mariuszowi Błaziakowi, Jarosławowi Błaziakowi i Karolowi Robakowi za otynkowanie wewnątrz garażu.
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  9. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką.