Najświętszej Trójcy A.D. 2024 – 26 maja 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uwielbiamy Boga w Trójcy Jedynego. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.
  2. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć w Białym Tygodniu. Bóg zapłać dzieciom za piękną postawę, rodzicom za prace włożone w przygotowaniu uroczystości (koszenie, sprzątanie, dekorowanie, itd.), a także za dar materialny. Pani Mirosławie Mazurek dziękuję za piękną dekorację kwiatową.
  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Pójdziemy w Procesji Eucharystycznej od kościoła ulicą w prawo – I ołtarz przy krzyżu niedaleko kościoła u rodziny Marków – II ołtarz przed Figurą MB przy szkole – III ołtarz przy krzyżu za szkołą po drugiej stronie posesji Paluchów – IV ołtarz przy Kapliczce MB Bolesnej. Powrót do kościoła ulicą kościelną.
  4. Mogę tez przekazać rzeczy do dekoracji. Zadbajmy o porządek i właściwą dekorację także na trasie procesji. Zachęcam do czynnego udziału w procesji i zabrania wszystkich feretronów i sztandarów. Dzieci proszę o sypanie kwiatów, niesienie różańca.
  5. Od soboty – I miesiąca rozpoczynamy po Mszy Świętej nabożeństwa czerwcowe, poświęcone NSPJ.
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).