Niedziela Chrztu Pańskiego – A.D. 2022 – 09 stycznia 2022 r.

1.  W Święto Chrztu Pańskiego przypominamy sobie misję – posłanie Jezusa Chrystusa. Jest to służba człowiekowi, która zaczyna się chrztem, poprzez nauczanie, cuda i znaki, aż po ofiarę na krzyżu. Ona trwa także dzisiaj. Jest służbą pełną miłości i ofiary. Ta niedziela kończy Okres Bożego Narodzenia.
  2. Mija 128. rocznica urodzin św. o. Maksymiliana Marii Kolbego – naszego patrona, założyciela Rycerstwa Niepokalanej, miesięcznika „Rycerza Niepokalanej”, Radia Niepokalanów oraz klasztoru w Niepokalanowie, a jednocześnie pasjonata kosmosu oraz militariów, znawcy mediów, misjonarza i męczennika. Franciszkanin dobrowolnie przyjął śmierć głodową w obozie Auschwitz-Birkenau ratując współwięźnia – Franciszka Gajowniczka. Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli.
  3. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczymy na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  4. W tym tygodniu udam się do kolejnych rodzin w poniedziałek, piątek i sobotę, a także w te dni będę modlił się za tych których odwiedzę, podczas Mszy Świętej o godz. 16.00. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie.
  5. Dziękuję dzieciom za przedstawienie Jasełek w minioną niedzielę w kościele, a także za udział w konkursie kolęd i pastorałek w czwartek. Dziękuję rodzicom i dziadkom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Cieszę się że tak wiele osób także w tych wydarzeniach po Mszy Świętej uczestniczyło.
  6. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).