Niedziela Palmowa Męki Pańskiej A.D. 2019 – 14 kwietnia 2019 r.

1. Wieczorem dzisiaj, o godz. 19.00, spod kościoła rozpoczniemy Drogę Krzyżową po naszej miejscowości. Serdecznie zapraszam!
  2. Możemy dzisiaj zakupić Chlebki Dobroci, które rozprowadza Caritas, w cenie 6 zł. Dochód przeznaczony jest na fundusz pomocowy tej instytucji.
  3. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, jestem w konfesjonale od godz. 17.30 od poniedziałku do środy.
  4. Szczegółowy program Triduum Paschalnego znajduje się na plakatach oraz w „Krótkich pomocach liturgicznych”, które są wyłożone i możemy zabrać ze sobą. Podam jednak też wszystkie informacje. Triduum rozpoczniemy Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, połączoną z obrzędem umycia nóg, w czwartkowy wieczór, o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy – miejsca przechowywania NS, gdzie będziemy czuwać na modlitwie (po Liturgii, przez całą noc i piątek). Serdecznie zapraszam parafian indywidualnie oraz w wyznaczonych porach w nocy (kartka). W piątek zapraszam na 10.00 dzieci i młodzież do wspólnego czuwania. O godz. 11.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary które złożymy w Wielki Piątek przy adoracji krzyża przekażemy na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Tego dnia od godz. 8.00 do 13.30 adoracja przy Grobie Pańskim. Znajdźmy czas tego dnia też na wyciszenie i modlitwę tu w świątyni – nie tylko przy poświęceniu pokarmów. Tego dnia chociaż nie obowiązuje post, możemy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. Składa się z czterech części: Liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej. Przynieśmy ze sobą świece od chrztu abyśmy odnowili nasze przyrzeczenia chrzcielne. To już podczas tej Liturgii w Wielką Noc zabrzmi radosne Alleluja. Procesja rezurekcyjna rozpocznie się w niedzielę o godz. 6.00, a po niej Msza Święta. Następna będzie o godz. 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00.
  5. Dziękuję już teraz wszystkim, którzy włączają się w Liturgię Wielkiego Tygodnia i Triduum. Dziękuję także za pomoc w przygotowaniach, a w tym tyg. za zrobienie dekoracji.
  6. Dziękuję za ofiary na dekorację grobu i kwiaty. Radni zebrali 2920 zł. Już zostały zakupione materiały, zrobione napisy, obrazy, zamówione zostały kwiaty do grobu oraz dekoracji ołtarza.
  7. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka) Dziękuję także za dalsze czyszczenie posadzki oraz skarpy między kościołem a Domem Parafialnym. Dziękuję również Panom za pomoc i zamontowanie kinkietów pod chórem oraz oświetlenie obrazów. To oświetlenie będzie pomocne przy dekoracji.
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka). Na oktawę także są już wypisane intencje.
  9. W poniedziałek o godz. 18.30 zbiórka ministrantów. A we wtorek i środę, o godz. 16.00.
  10. Ogłoszenia społeczne: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku wystosował do nas apel, pod którym ja także się podpisuję. Dotyczy on wypalania traw, palenia gałęzi itd. Co prowadzi do niszczenia ekosystemu, smrodu (także w kościele) oraz do wielu pożarów. Prosi też o opamiętania aby nie podpalać także umyślnie. Na 145 pożarów w tym roku w powiecie 80% dotyczy naszej gminy. 95% wszystkich pożarów spowodowanych jest celowymi podpaleniami.
  11. Gmina informuje o możliwości zgłaszania wniosków na układy słoneczne, fotowoltaniczne oraz piece na pelet. Termin składania ich mija 15 maja. Realizacja nastąpi w 2020 roku. W każdym przypadku potrzebny będzie wkład własny. Informacje są w gminie oraz na stronie gminy.
  12. Jutro o godz. 17.00 w Remizie OSP odbędzie się spotkanie informacyjno – konsultacyjne oraz możliwość transportu na badania w związku z akcją profilaktyczną raka szyjki macicy organizowaną przez szpital w Bełżycach. Więcej na plakatach.
  13. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę oraz Mały Gość Niedzielny. Wszystkie z ciekawymi artykułami przygotowującymi do przeżycia Triduum Paschalnego.