Niedziela Palmowa Męki Pańskiej A.D. 2020 – 05 kwietnia 2020 r.

1. Można zamawiać Msze Święte. Są wolne intencje w tym tygodniu, ponieważ jest nas teraz dwóch i służymy pomocą. Można zamawiać także telefonicznie.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta, od poniedziałku do środy, od godz. 17.00. Na 15 min przed Mszą Świętą po śpiewie Suplikacji udzielana jest także Komunia Święta.
  3. Dziękuję za przyjęcie błogosławieństwa Bożego na ten trudny czas, a także za przyjęcie materiałów na Triduum Paschalne, programu Misji Świętych i listu. Bóg zapłać już za ofiary, które wpływają czy to tu do kościoła, do skrzynki pocztowej na drzwiach Domu Parafialnego, czy też przelewem na konto parafialne: Bank Pekao S.A. nr 10 1240 1503 1111 0010 8422 1509. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj o godz. 18.00, zachęcam do odprawienia Drogi Krzyżowej w swoich domach. My będziemy tu w kościele, przy krzyżu Misyjnym ją odprawiać. Zachęcam też do uczestnictwa przez internet.
  5. Dziękuję Panom Julianowi, Mateuszowi, Janowi i Kazimierzowi za wczorajszą pomoc.
  6. Szczegółowy program Triduum Paschalnego otrzymaliśmy do domów oraz jest wywieszony. Wszystkie Liturgie będą także transmitowane przez internet. Triduum rozpoczniemy Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, w czwartkowy wieczór, o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy – miejsca przechowywania NS, gdzie będziemy czuwać na modlitwie (po Liturgii, oraz przez całą noc w domach i piątek). Serdecznie zapraszam parafian indywidualnie aby przychodzić w piątek tu do kościoła na chwilę modlitwy i adoracji oraz w wyznaczonych porach w nocy w domach. W piątek, o godz. 11.00 w Wielki Piątek – Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek, o godz. 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Nie będzie oddawania czci krzyżowi przez ucałowanie, a jedynie przez przyklęknięcie lub pokłon. Czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 21.00, a w Wielką Sobotę, od godz. 9.00 do 13.00 oraz od godz. 17.00. Nie będzie poświęcenia pokarmów. Jednak tego dnia będziemy także w konfesjonale. Znajdźmy czas tego dnia też na wyciszenie i modlitwę tu w świątyni. Tego dnia chociaż nie obowiązuje post, możemy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zmartwychwstanie Pańskie zaczniemy Wigilia Paschalną o godz. 20.00. Msze Święte w dzień, będą o godz. 6.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00.
  7. Postaramy się o wszystkie relację na stronie internetowej i na Facebook. Nie zastąpi to obecności na Liturgii. Jednak starajmy się tak skorzystać z tego czasu, aby też przyjść do świątyni zachowując wszystkie normy i obostrzenia prawne.
  8. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka).
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).