Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa A.D. 2021 – 26 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Świętej zapraszam rodziny do indywidualnego błogosławieństwa.
  2. Jutro wspominamy Świętego Jana – będziemy błogosławić i podawać wino (można także przynieść swoje). Msze Święte, o godz. 9.00 i 16.00.
  3. Od jutra 27 grudnia udam się z wizytą duszpasterską, aby modlić się z Wami i błogosławić Waszym rodzinom. Mogę wejść do domów lub jeśli ktoś sobie życzy – pomodlić się z Wami na dworze. Przyniosę także specjalnie przygotowany modlitewnik, który będzie potrzebny nam podczas nawiedzenia naszych rodzin przez obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Danego dnia, zapraszam mieszkańców danego rejonu, na Mszę Świętą, o godz. 16.00. Wspólnie będziemy się modlić za nasze rodziny. Gdyby kogoś nie było w domu lub nie mógł mnie przyjąć, a może przyjść do kościoła to także zapraszam. Tu w kościele także będzie do odebrania obrazek. Ofiary, które w tym roku będziecie składać przeznaczymy na odnowienie Figury Św. Jana Nepomucena oraz na wkład własny w przygotowywanym projekcie na termomodernizację Domu Parafialnego i Kościoła. Będę miał z sobą książkę intencji, aby zamówić Msze Święte. Program wizyty duszpasterskiej otrzymaliśmy w Liście na Adwent, a także znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  4. W piątek na zakończenie roku kalendarzowego, po Mszy Świętej, o godz. 16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w mijającym roku 2021.
  5. W Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. W tym dniu także będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, zamiast w I niedzielę miesiąca. Ten dzień jest też Światowym Dniem modlitwy o pokój.
  6. W niedzielę 2 stycznia, po Mszy Świętej, o godz. 11.00, dzieci z przedszkola oraz z I i III klasy przedstawią Jasełka.
  7. Można zgłaszać się do konkursu kolęd, który będzie 6 stycznia w Objawienie Pańskie, po Mszy Świętej, o godz. 11.00.
  8. Dziękuję za grę na organach i śpiew od Pasterki do dzisiaj Panu Maciejowi Olechowi.
  9. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół oraz dekorującym na Święta. Dziękuję Panom i Paniom za pomoc w przygotowaniach, ubieraniu choinek. Dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła. (kartka)
  10. Dziękuję za trzy ofiary po 100 zł każda na obraz i potrzeby parafii.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).