Objawienie Pańskie A.D. 2019 – 06 stycznia 2019 r.

  1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Po Mszy Świętej, o godz. 11.00 serdecznie zapraszam Radę Duszpasterską – Parafialną, Legion Maryi oraz Koła Różańcowe na opłatek i kolędowanie do Sali pod kościołem.
  2. Pobłogosławimy kredę i kadzidło do oznaczenie drzwi naszych domów. Można to uczynić w następujący sposób: głowa rodziny stojąc przed progiem otwartych drzwiach mówi: Słowo ciałem się stało. Mieszkańcy odpowiadają: I zamieszkało między nami. Następnie pobłogosławioną kredą pisze na drzwiach znaki: C + M + B (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus pobłogosławi temu domowi) + 2019, i mówi: Niech każdy szukający Chrystusa znajdzie Go zawsze między nami. Wszyscy odpowiadają: Amen. Następnie okadza mieszkanie pobłogosławionym kadzidłem podczas śpiewu odpowiedniej kolędy.
  3. Instrukcja podpalenia węgielka: Ostrożnie podpal węgielek z jednej strony. Umieść go w żaroodpornym naczyniu lub na folii do pieczenia po tym jak zacznie delikatnie iskrzyć. Nasyp szczyptę kadzidła/mirry. Okadzaj pomieszczenia. Zgaś węgielek, np. piaskiem lub śniegiem. Pamiętaj! Rozgrzany węgielek osiąga bardzo wysoka temperaturę i utrzymuje się przez ok. 20 minut.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół i odśnieżającym teren wokół kościoła i domu parafialnego (kartka).
  5. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  6. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzę:

– 07 stycznia, godz. 9.00 – rejon Radnego Buchajczyk       Andrzeja – od Staniak Andrzeja do Borek Anny

– 11 stycznia, godz. 9.00 – rejon Radnego Pitucha Juliana – Zarzecze – od Czyżów do Pitucha

– 12 stycznia, godz. 9.00 – rejon Radnego Pitucha Juliana – Zarzecze od Stopów do Jersaków     Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na Metropolitalne Seminarium Duchowne.

  • Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Uroczyście podczas Mszy Świętych odnowimy nasze zobowiązania chrzcielne.
  • W Święta spalił się dom rodziny z parafii Kawęczyn. Przyjadą strażacy z Kawęczyna i staną przed kościołem 13 stycznia, po Mszach Świętych i będą prosić nas o ofiary. W ramach dekanalnej solidarności Ks. Dziekan prosi nas także o to wsparcie. Bóg zapłać. Mogą nasi strażacy między Mszami zaprosić strażaków – może na dole do salki lub do remizy.
  • Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę. Sporo artykułów poświęconych dzisiejszej uroczystości. W Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą żony za męża J
  • W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Stanisławy Banok i + Kazimiery Stefaniak. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu przez orędownictwo Maryi.