Poniedziałek Wielkanocny A.D. 2024 – 01 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj otaczamy modlitwą społeczność Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wspieramy także ten Uniwersytet swoimi ofiarami na tacę.
  2. Przez cały tydzień przeżywamy Oktawę Wielkanocną. Każdy dzień jest jak sam dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii. Mimo że nie będzie sprawowanych Mszy Świętych z okazji I czwartku, piątku i soboty, nabożeństwa będą odprawiane po Mszach Świętych. Do chorych przyjadę w maju. W piątek najbliższy z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest po oktawie, na poniedziałek 8 kwietnia.
  3. Za tydzień II Niedzielę wielkanocna – Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, a także za pomoc w dekoracji (kartka). Dziękuję serdecznie wszystkim za piękny czas przeżywania Triduum Paschalnego: za obecność i modlitwę także i tę indywidualną, tak aby nie zabrakło czuwających w kościele. Dziękuję za posługi liturgiczne (SLO – także tym starszym, podjęcie roli lektorów i kantorów podczas liturgii, organiście i kościelnemu). Dziękuję za pomoc w przygotowaniach i przebiegu tych świętych dni. Dziękuję za pomoc w dekoracji. Dziękuję Pani Barbarze Ciepłowskiej i Pani Małgorzacie Strug za czystość obrusu i potrzebnych innych rzeczy do dekoracji. Dziękuję za wytrwałą pracę przy ułożeniu kwiatów Pani Mirosławie Mazurek, a Pani Monice i Grzegorzowi Cyranowskim za pojechanie i zakupienie kwiatów. Dziękuję strażakom za pomoc w Niedzielę Palmową, Wielką Noc i podczas procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać za ofiary złożone na dekorację w kwocie 2760 zł, a także za dary materialne.
  5. Bóg zapłać Panu Grzegorzowi Cyranowskiemu za rozładowanie i przewiezienie materiałów budowlanych.
  6. W sobotę, o godz. 10.00 odbędzie się Dzień Skupienia dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  9. Gdyby jeszcze ktoś chciał pojechać z nami na pielgrzymkę na Litwę to serdecznie zapraszam. Odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia pielgrzymkę „Litewskim Szlakiem”. To pielgrzymka m.inn. do Wilna (wraz z Ostra Bramą), Trok, Ponar i Druskiennik.
  10. Dla pielgrzymów szczegóły wyjazdu podam za tydzień po obu Mszach Świętych.
  11. Wszystkim życzę radosnego przeżywania Świąt Paschalnych.