Przemienienie Pańskie – XVIII niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 06 sierpnia 2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. To też pierwsza niedziela miesiąca i nasza Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Za tydzień 13 sierpnia, o godz. 16.00, będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych, a później odprawimy Mszę Świętą. Przygotowane są kartki, które możemy zabrać,  a po wypełnieniu przynieść do kościoła. Będzie to też czas duchowego przygotowania do odpustu. Od godz. 16.00 będą kapłani na cmentarzu spowiadać. Różaniec Fatimski będzie za tydz. w niedzielę też naszym Różańcem wypominkowym na cmentarzu.
  3. W środę wspominamy Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w czwartek Św. Wawrzyńca, a w piątek Św. Klarę.
  4. Chcemy w sobotę 2 września zorganizować podobnie jak w minionych latach pielgrzymkę pieszą do Wąwolnicy. Wyjazd do Lublina autokarem i powrót z Wąwolnicy autokarem do domu. Przemarsz na trasie Lublin – Wąwolnica. Już jest możliwość zapisywania.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  6. Dziękuję serdecznie za ofiary finansowe które złożyliście na ręce Radnych na remont Domu Parafialnego.
1ŁukaszekKamil2080
2ŁabudaDorota1800
3IwańczukWiesław2550
4PaluchKazimierz950
5JurekKrzysztof1450
6BanakJolanta2980
7CzyżJacek2535
8GrocheckiPrzemysław1950
9OleksiejPaweł1750
10PuławaRegina2450
11GrocheckaBernarda3630
   24125
  • Bóg zapłać za ofiary na remont w kwocie: 500 zł, 100 zł, 100 zł, 100 zł, 100 zł.
  • Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu w Domu Parafialnym. To podziękowanie w tą niedzielę składam na ręce Ks. Tomasza Musieja, który znalazł czas i podczas swoich wakacji mocno pomógł w pracach. Za wszystkich pracujących odprawiam Mszę Świętą za Parafian.
  • Ks. Tomaszowi pragnę podziękować jeszcze za jedna rzecz. Jak wchodzimy do kościoła po lewej stronie znajduje się oprawione w ramę błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka dla naszej parafii przezywającej jubileusz 40 – lecia parafii. Zachęcam do spojrzenia na nie i przeczytania oraz do modlitwy wdzięczności za Papieża Franciszka uczestniczącego w Portugalii w ŚDM oraz za Ks. Tomasza, który osobiście w lipcu w Watykanie Poprosił o takie błogosławieństwo dla nas. Poprosiłem Ks. Tomasza aby za tydzień odprawił Mszę Świętą na cmentarzu parafialnym i powiedział homilie. Bóg zapłać.
  • Za dwa tygodnie 20 sierpnia w niedzielę będziemy przeżywać nasz Odpust Parafialny i dożynki (modlimy się o dobra pogodę, aby zebrać zboża z pól). Już teraz zachęcam parafian do myślenia a potem przygotowania dekoracji dożynkowych w naszej miejscowości. Nie zabraknie korowodu dożynkowego z ciągnikami, motorami, quadami (zachęcam do wspólnego świętowania). Będziemy mieć piękną okazje aby w tym dniu cieszyć się radością z jubileuszu 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka – Ks. Zbigniewa Szabały. Będzie w tym roku przewodniczył naszym uroczystościom i udzieli jublileuszowego błogosławieństwa.
  • Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  • Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką.