Świętego Szczepana A.D. 2022 – 26 grudnia 2022 r.

1. Jutro wspominamy Świętego Jana – będziemy błogosławić i podawać wino (można także przynieść swoje). Msze Święte, o godz. 9.00 i 17.00.
  2. Od jutra 27 grudnia udam się z wizytą duszpasterską, aby modlić się z Wami i błogosławić Waszym rodzinom. To czas także spotkania i rozmowy z rodzina. Dziękuję za wygospodarowanie sobie czasu. Danego dnia, zapraszam mieszkańców danego rejonu, na Mszę Świętą, o godz. 16.00. Wspólnie będziemy się modlić za nasze rodziny. Ofiary, które w tym roku będziemy składać, przeznaczymy na termomodernizację Domu Parafialnego (m.inn. na wymianę okien, ocieplenie). Będę miał z sobą książkę intencji, aby zamówić Msze Święte. Program wizyty duszpasterskiej otrzymaliśmy w Liście na Adwent, a także znajduje się na tablicy ogłoszeń. (kartka)
  3. W tym roku Święto Świętej Rodziny przypada w piątek 30 grudnia. Msze Święte w tym dniu, o godz. 9.00 i 17.00, podczas których udzielę indywidualnego błogosławieństwa rodzinom przed obrazem Świętej Rodziny.
  4. W sobotę na zakończenie roku kalendarzowego, po Mszy Świętej, o godz. 16.00, adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować za otrzymane dobrodziejstwa w mijającym roku 2022.
  5. Zakończyliśmy już peregrynację Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszych domach. Każdy mógł przyjąć obraz, modlić się i zawierzyć siebie i rodzinę opiece naszej Patronki. Podczas wizyty duszpasterskiej będę miał jeszcze ze sobą pamiątkowe obrazki oraz akty zawierzenia rodziny – można mnie  nie poprosić. W Nowy Rok, w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, podczas Mszy Świętych, uroczyście zawierzymy siebie i parafię Matce Bożej. Ten akt zawierzenia zakończy dzieło nawiedzenia obrazu i wpisanie naszej parafii na Jasnej Górze. Wiele naszych osobistych zawierzeń, podziękowań i intencji zapisaliśmy w Księdze Zawierzenia. Przekażemy ją na Jasną Górę, aby i za nas w sposób szczególny modlono się w tym świętym miejscu.
  6. W Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. W tym dniu także będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, zamiast w I niedzielę miesiąca. Ten dzień jest też Światowym Dniem modlitwy o pokój.
  7. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół oraz dekorującym na Święta. Dziękuję Panom za wycięcie i postawienie choinek oraz prace dekoracyjne. Dziękuję za ofiarowanie choinek do kościoła. Dziękuję za dużą akcję odśnieżania wkoło kościoła i wywiezienia śniegu. Kościół sprzątały (kartka).
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  9. Zachęcamy do zabrania i lektury prasy katolickiej.