V Niedziela Wielkanocna A.D. 2019 – 19 maja 2019 r.

1. Serdecznie dziękuję za czas pielgrzymki do Krakowa i Zakopanego. Mszę Świętą za uczestników pielgrzymki odprawię, o godz. 11.00. Bóg zapłać za ofiary z tej okazji złożone.
  2. Po spotkaniu z Radą Parafialną, opinii parafian (za które jestem bardzo wdzięczny) i kontakcie z jeszcze jedną firmą wymieniającą okna i wstawiającą witraże informujemy, że już niedługo podejmiemy decyzję co do wymiany okien. Wielu z Was proponuje okna plastikowe, są też osoby które skłaniają się do okien aluminiowych, także są głosy aby te metalowe zostawić. Chyba wszyscy jesteśmy za tym aby rozpocząć wymianę tu w prezbiterium i zakrystiach, wraz z odnowieniem witraża oraz wymianą okna na chórze, także wraz z witrażem. Koszt okien aluminiowych jest dużo większy. Jest jednak coraz więcej głosów za takim typem okien. Poprosiliśmy jeszcze jedną firmę, która też wykonuje witraże o wycenę. Na początku czerwca chcemy już podjąć konkretną decyzję i złożyć zamówienie. Po tej inwestycji zobaczymy jaki będzie efekt i wtedy dalsze kroki co do wymiany okien w nawie, będziemy podejmować. Z tym się nam nie spieszy. Wymiana okien jest niezależna od rozprowadzenia ogrzewania, na które już prawie połowa pieniędzy jest zaoszczędzona z bieżących Waszych ofiar na tacę (ok. 5000 zł). Parafia funkcjonuje i rachunki są płacone, a dzięki Waszym ofiarom te pieniądze powoli też gromadzimy. Inwestycja rozprowadzenia ogrzewania będzie przed wakacjami.
  3. Co roku są zbierane ofiary na koszenie trawy i utrzymanie czystości na cmentarzu. Taka zbiórka zostanie przeprowadzona na początku czerwca (tak jak poprzednio będzie to 20 zł), połączymy ją ze zbiórką na okna. Chcemy aby na razie było to 50 zł od rodziny (oczywiście jest to ofiara dobrowolna, wiem jednak że niektórzy chcą zadeklarować także większy wkład finansowy). W I niedzielę czerwca jeszcze o tym przypomną.
  4. W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych..
  5. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka).
  6. Intencje na bieżący tydzień (kartka)
  7. Za tydzień zmiana godz., Mszy Świętej. Będzie o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam wraz z organizatorami. Dziękuję za życzliwość, a wszystkim Parafianom za pamięć, pomoc i zorganizowanie mojego małego jubileuszu.
  8. Pora ogłosić pielgrzymkę do Kodnia w sobotę, 15 czerwca. Koszt to 20 zł. Zapraszam także dzieci.
  9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.
  10. W sobotę odbył się pogrzeb +Alicji Gładysz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo Matki Bożej.