V Niedziela Wielkiego Postu A.D. 2020 – 29 marca 2020 r.

1. Można zamawiać Msze Święte. Są wolne intencje w tym tygodniu. Można zamawiać także telefonicznie. Wszystkie intencje zamówione są odprawiane.
  2. Już od dzisiaj zasłaniamy krzyż by zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana. By w jakimś stopniu zdystansować się do widoku krzyża, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek. Szczególnie ta tęsknota towarzyszy wielu parafianom, mieszkając w odosobnieniu. Wartością są w tym czasie rodziny wielopokoleniowe. Łączymy się z Wami wszystkimi duchowo w naszej modlitwie kapłańskiej oraz tu w świątyni sprawując sakramenty i modląc się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, od poniedziałku do soboty, na godzinę przed Mszą Świętą. Od środy Msze Święte sprawowane będą o godz. 18.00.
  3. Spowiedź święta – codziennie podczas adoracji. Przypominam tylko, że adorację zaczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy śpiewem Suplikacji. Podczas tych modlitw wychodzimy już z konfesjonału.
  4. Udaję się obok Waszych domów z błogosławieństwem Bożym na ten trudny czas, a także zostawiam materiały na Triduum Paschalne, program Misji Świętych i list.
Jurek Krzysztof Centrum niedziela od godz. 14.00 – 15.00
Niedziela Teresa Karpaty Górne niedziela od godz. 14.30 – 15.30
Wilk Barbara Karpaty Dolne niedziela od godz. 15.00 – 16.00
Buchajczyk Andrzej Zarzecze poniedziałek od godz. 9.30 – 10.30
Pitucha Julian Zarzecze poniedziałek od godz. 10.00 – 12.00
Oleksiej Paweł Zamost wtorek od godz. 9.30 – 10.30
Wójcik Piotr Żużlówka wtorek od godz. 10.30 – 12.00
  • Inaczej będziemy przeżywać ten ważny czas w Wielkim Poście – stosując się do obostrzeń. Nie będzie Drogi Krzyżowej po naszej miejscowości, za tydzień w Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmowa. My kapłani, o godz. 18.00 odprawimy ją w kościele, a Wy w swoich domach. Postaramy się o relację na stronie internetowej i na Facebook. Będziemy się modlić przy zdjętym krzyżu misyjnym – który po renowacji wróci, w czasie Misji Świętych na swoje miejsce.
  • Chcę Was prosić do duchowej łączności także podczas przeżywania nabożeństw i Liturgii Triduum Paschalnego.
  • Wszystkie informacje i programy dostarczę do naszych domów, oraz wywieszone będą w kościele i przed kościołem.
  • Nie będzie też tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Otrzymacie modlitwę rodzinną do odmówienia w Waszych domach. Mamy nadzieję, że Święta Zmartwychwstania przyniosą i nowość i na nowo będziemy mogli wracać, także do wspólnotowego przeżywania Liturgii.
  • Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka). Dziękuję także za pomoc przy grabieniu trawy.
  • Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  • Nabożeństwa pierwszych czwartku, piątku i soboty połączymy wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu, przed Mszą Świętą. W środę Gorzkie Żale także przed Eucharystią, a w piątek Droga Krzyżowa po Mszy Świętej.
  • Niestety nie odwiedzę przed świętami chorych w ich domach.