V niedziela Wielkiego Postu A.D. 2022 – 03 kwietnia 2022 r.

1. Dzisiaj kończy swoją posługę w naszej parafii Organistka Pani Teresa Kmieć. To 2,5 letnia praca dla nas. Chcemy za to Pani serdecznie podziękować i życzyć rozwijania talentów w różnych posługach w Lublinie oraz w swojej stałej pracy zawodowej. Bóg zapłać za grę i śpiew, za prowadzenie nas bliżej Boga; za poświęcony czas i trud dojazdów z Lublina. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Podczas Mszy Świętych poświęcenie palm. Mszę Świętą, o godz. 11.00 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła i będziemy uczestniczyć w procesji. Tego dnia, na godz. 17.00 zapraszamy na naszą Drogę Krzyżową po Oleśnikach. Rozpoczniemy przy kościele. Krzyże – stacje zostaną rozstawione wzdłuż ulic na trasie – jaka była dwa lata temu.
  3. Zapraszam także w piątek po Mszy Świętej na Drogę Krzyżową, a w środę po Mszy na Gorzkie Żale. W czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiadam codziennie w kościele na pół godz. przed Mszą.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w kwocie: 100 zł.
  5. Są jeszcze baranki wielkanocne i palmy, w które możemy się zaopatrzyć.
  6. Przypominam o jałmużnie wielkopostnej i ofiarach na dekorację Grobu Pańskiego.
  7. Jest już odrestaurowana rzeźba Św. Jana Nepomucena. Po Świętach Wielkanocnych postawimy ją w kościele. Dzieła tego dokonał ks. Tomasz Malesza, którego też poproszę do naszej parafii, abyśmy mu za to podziękowali. Zakupione zostało jeszcze 500 l oleju do ogrzewania kościoła. W tym roku – podobnie jak w poprzednim będzie tylko jedna zbiórka pieniędzy – gospodarcza (utrzymanie cmentarza, odpust i inne prace przy kościele) pod koniec kwietnia.
  8. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej jest w rejonie Radnego Kazimierza Palucha, a następnie będą go przyjmować rodziny z rejonu Radnego Krzysztofa Jurka. Każdego dnia przekazujmy go dalej, także i w Święta. Rodzinę z obrazem zapraszam na procesję Rezurekcyjną.
  9. Chorych w domach odwiedzę w poniedziałek, od godz. 9.00. Możemy zgłosić dodatkowych chorych, którzy chcieliby przed Świętami skorzystać z posługi kapłana.
  10. Bóg zapłać Pani Barbarze za pomoc w porządkach na cmentarzu.
  11. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).