VI Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 16 lutego 2020 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na „Fundusz Wschodni” prowadzony przez Caritas. To konkretna pomoc dla potrzebujących ze wschodu, w parafiach katolickich. Bóg zapłać za Wasz dar.
  2. Po ostatnim silnym wietrze sporo zniczy i opraw jest zniszczonych na cmentarzu. Sprzątając wokół swoich grobów pamiętajmy także o alejkach.
  3. W tym tygodniu obchodzimy w sobotę święto Katedry Świętego Piotra.
  4. W sobotę zapraszam we wtorek na salę gimnastyczną na godz. 18.00.
  5. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół.
  6. Co do pielgrzymek: Ponad 30 osób zgłosiło się na jedną i drugą pielgrzymkę. Jeszcze przyjmuję zapisy. Ponadto podczas pielgrzymki w październiku do Niepokalanowa ustaliłem z Franciszkanami, że wtedy odbierzemy – delegacja parafii – relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego i przywieziemy do parafii. Pierwszego dnia misji parafialnych uroczyście natomiast wniesiemy do kościoła.
  7. Od dzisiaj już dzieło Misji Świętych będziemy omadlać po każdej Mszy Świętej, modlitwą, którą też otrzymaliśmy podczas wizyty duszpasterskiej. Zachęcam także do indywidualnej modlitwy w domach w tej intencji.
  8. Możemy przynosić w następną niedzielę stare – niepotrzebne palmy do spalenia.
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.
  11. We wtorek odbył się pogrzeb ś.p. Damiana Szpakowskiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej: Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek.