VI niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 14 lutego 2021 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na „Fundusz Wschodni” prowadzony przez Caritas. To konkretna pomoc dla potrzebujących ze wschodu, w parafiach katolickich. Bóg zapłać za Wasz dar.
  2. Już w tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. To czas pokutny. Cnota i praktyka pokuty jest konieczna, aby przygotować się do Świąt Paschalnych. Najpierw jednak jest potrzebne nawrócenie serca, z którego dopiero będzie wypływać zewnętrzna praktyka pokuty (osobista i wspólnotowa), ukierunkowana ku dobru i miłości bliźnich. To też okazja, aby modlić się za wszystkich grzeszników – także i tych będących daleko od Boga. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Koszty zakupu alkoholu na każdego Polaka w 2020 roku wyniosły 1000 zł. Zachęcam do modlitwy ekspiacyjnej – wynagradzającej za grzechy pijaństwa.
  3. Przez cały Wielki Post zachęcam do większej gorliwości w naszych modlitwach osobistych oraz w udziale w Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej. Droga Krzyżowa w piątki, po Mszy Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.30. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w tą środę o godz. 16.30, przed Mszą Świętą, a w sobotę nabożeństwo o 17.30.
  4. Podczas Mszy Świętych o godz. 16.00 będzie głoszona homilia.
  5. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem, o godz. 9.00 i 17.00. Post ścisły w tym dniu obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia. W tym miejscu ważne przypomnienie o naszej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w każdy piątek roku.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w kwocie: 70 zł i 500zł (w tym 250 zł na obraz i 250 zł na tabernakulum).
  7. Dziękuję Paniom sprzątającym, myjącym i dezynfekującym kościół (kartka). Dziękuję za codzienne odśnieżanie.
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).