VI niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 11 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00 udzielę sakramentu namaszczenia chorych osobom chorym i w podeszłym wieku. Otaczamy modlitwą wszystkich chorych.
  2. Już w tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. To czas pokutny. Cnota i praktyka pokuty jest konieczna, aby przygotować się do Świąt Paschalnych. Najpierw jednak jest potrzebne nawrócenie serca, z którego dopiero będzie wypływać zewnętrzna praktyka pokuty (osobista i wspólnotowa), ukierunkowana ku dobru i miłości bliźnich. To też okazja, aby modlić się za wszystkich grzeszników – także i tych będących daleko od Boga. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. Przez cały Wielki Post zachęcam do większej gorliwości w naszych modlitwach osobistych oraz w udziale w Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w piątki, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.15. Dzisiaj tak bardzo jest potrzebna modlitwa. Mamy i swoje osobiste intencje, ale także te wspólnotowe (parafii, czy też Ojczyzny). Niech nie zabraknie nas w tym czasie modlitwy i pokuty, blisko cierpiącego Jezusa, wspierając także tych cierpiących z różnego powodu naszych braci.
  4. Rekolekcje będą w naszej parafii, przed III Niedzielą Wielkiego Postu, w dniach 01 – 03 marca, a będzie je głosił Ks. Piotr Kot – kapelan Szpitala im. Jana Bożego (kolejowego) w Lublinie.
  5. Podczas Mszy Świętych, o godz. 16.00 będzie głoszona homilia.
  6. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem, o godz. 9.00 i 17.00. Post ścisły w tym dniu obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia. W tym miejscu ważne przypomnienie o naszej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w każdy piątek roku.
  7. Bóg zapłać za pomoc i pracę w minionym tygodniu następującym osobom: Paniom Katarzynie Pylak, Annie Górnej, Magdalenie Buchajczyk, Ewie Socha, a także Panom Krzysztofowi Pylakowi, Pawłowi Oleksiejowi, Marianowi Buchajczykowi, Grzegorzowi Ślepaczukowi, Markowi Górnemu, Krzysztofowi Czausowi, Andrzejowi Bubiczowi, Piotrowi Buchajczykowi, Marianowi Rozwałce. Długa lista i z nazwiskami – bo na to zasługują żeby wymienić i podziękować. Jeśli tyle osób to co się działo? Otórz: przeniesiona została kuchnia, rozebrana stara kuchnia, skute płytki, zrobiona elektryka i hydraulika, wylana posadzka w dużej sali – jadalni, wykańczana jest łazienka na dole, a także odświeżane zejście i piwnica. Bóg zapłać za bezinteresowną pomoc i pracę kilka godzin, czy też kilka dni (cały tydzień). Bóg zapłać także za ofiarę w kwocie 200 zł.
  8. Kościół sprzątały (kartka).
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  11. Dzisiaj możemy ofiarami do puszki przy wyjściu z Kościoła wesprzeć chorych będących w hospicjum, które prowadzi Parafia pw. Św. Anny w Lubartowie. Nasze ofiary także posłużą na rozbudowę tego Hospicjum. Na ten cel możemy przekazać także 1,5%.