VI Niedziela Wielkanocna A.D. 2019 – 26 maja 2019 r.

1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji prowadzona jest zbiórka do puszek środków finansowych dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną w Gminie Wojciechów. Bóg zapłać za to wsparcie. Te środki przekażemy pokrzywdzonym za pośrednictwem Caritas.
  2. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. W sobotę pierwszą miesiąca czerwca różaniec, o godz. 17.20. Zapraszamy także od soboty na nabożeństwa czerwcowe, po Mszach Świętych, o godz. 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca nabożeństwo po każdej Mszy Świętej. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary do puszki zostaną zebrane na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  4. Przyjmuję zapisy na pielgrzymkę do Kodnia w sobotę, 15 czerwca. Koszt to 20 zł. Zapraszam także dzieci.
  5. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.
  6. Dziękuję serdecznie za życzliwość i przygotowanie mojego jubileuszu święceń. Każdemu z Was za cegiełkę włożoną w organizację. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Pani Julity, Pana Andrzeja, Pani Barbary i innych radnych, których Oni zwerbowali do współpracy – i za to że dali się zwerbować. Dziękuję Pani Jolancie i Pani Ewie za cichą ale ogromną pracę w kuchni w Remizie. Dziękuję Ks. Dziekanowi Stanisławowi za obecność, wsparcie i wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję Ks. Marcinowi za nieustanne wspieranie mnie i parafii i składamy życzenia z okazji środowej 8 rocznicy święceń. Dziękuję wszystkim kapłanom tu obecnym i tym, którzy jeszcze dojadą z naszego dekanatu, za obecności i świadectwo wspólnoty i troski. Dziękuję Księżom rodakom i siostrom rodaczkom za życzliwe słowa i modlitwę. Ks. Bogusiowi za odprawioną wczoraj w mojej intencji Eucharystię. Dziękuję Panu Wójtowi za obecność i życzliwość do mnie i do Oleśnik. Dziękuję za uświetnienie dzisiejszej uroczystości Orkiestrze Dętej GOK Trawniki – kapelmistrzowi Panu Arkadiuszowi oraz instruktorowi Panu Tomaszowi także za przygotowanie dzieci i wiele innych prac o których ja nie wiem, a wie żona. Dziękuję Pani Dyrektor Bernardzie i wszystkim uczniom naszej szkoły. Dziękuję naszej Straży Pożarnej za przygotowania, porządki i za dzisiejszą obecność. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie – nie dostałem kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami, więc kogoś mogłem pominąć, ale z serca dziękuję i wyrażam wielką radość z przeżywania tego święta. Na obrazku prymicyjnym sprzed 20 lat napisałem: „Boże, błogosław Rodzicom, Siostrze z mężem, bratu, Rodzinie, Przyjaciołom, tym wszystkim których spotkałem na drodze do Twojego Kapłaństwa i tym, do których mnie poślesz”. Otaczam Was moją modlitwą i pragnę często błogosławić. Pamiętam o nieobecnej mamie, zmarłym tacie, rodzeństwu i rodzinie. A słowa z Pisma Świętego z Listu do Hebrajczyków, które także miałem na obrazku chcę przytoczyć i prosić Boga o dalszą gorliwość: „Pragniemy zaś, aby każdy z was okazywał tę samą gorliwość w doskonaleniu nadziei aż do końca, abyście nie stali się ospałymi, ale naśladowali tych, którzy przez wiarę i cierpliwość stają się dziedzicami obietnic”. Mam nadzieję, że nie stałem się ospały, a to co jest obietnicą Bożą jest w zasięgu ręki i pragnę z Wami kroczyć tą drogą do zbawienia.