VII Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 24 lutego 2019 r.

1. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy na Eucharystię i po niej na nabożeństwa: z racji I piątku i I soboty miesiąca. Różaniec w I sobotę przed Mszą Świętą o godz. 16.00.
  2. W I piątek miesiąca odwiedzę chorych, od godz. 9.00.
  3. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  4. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  5. Z tym ogłoszeniem mam pewną prośbę. Najpierw jednak pragnę podziękować wszystkim Paniom i także Panom, którzy włączają się w sprzątanie kościoła. Jest to nasza wspólna troska o świątynię. Nie jest to posługa łatwa. Jednak raz w roku powinniśmy z radością ją podejmować. Rozmawiając z osobami sprzątającymi i widząc kto sprząta, a później czytając kartkę kto jeszcze złożył ofiarę, wiem że wiele osób omija ten zaszczyt służby. Nie przez nieuwagę tych, którzy tu przychodzą tylko niestety przez nieuwagę (z różnego powodu) tych którzy też tu być powinni. Proszę niech Was nie omija kolejka. Sprzątanie można tak ustalić aby wszystkim pasowało. Nie musi być to zawsze sobota rano. Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim, którzy pragną służyć dla nas wszystkich J
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. W niedzielę, za tydzień, 3 marca zapraszam, na godz. 14.00 na spotkanie w Domu Parafialnym, w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa. Wiem, że zainteresowani już wiedzą, zarówno Ci którzy w tym roku zamierzają zawrzeć ten sakrament, a także część tych, którzy za rok to będą czynić.
  8. Także w niedzielę za tydzień, na godz. 15.30, zapraszam do Domu Parafialnego na dobry film i jeszcze lepszą kawę. Będzie to film „Bezcenny dar” – filmy jest dla wszystkich.
  9. Mamy już pełen autokar na pielgrzymkę, w dniach 11-12 maja 2019 roku (sobota – niedziela) – do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem oraz MB Objawiającej Cudowny Medalik – tamże i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, Sanktuarium Jana Pawła II. Jest już lista rezerwowa na drugi, bądź na busa (15 osób). Są ulotki na stoliku. Można zabrać i przekazać zainteresowanym – może i z innych parafii.
  10. W związku z ogłoszeniem o działkach – ziemi szukam kontaktu do osób, których są one własnością – po obu stronach parkingu (Kozioł Katarzyna i Nowak Franciszek) oraz za rzeką za parkingiem (Grabowiecki Arkadiusz i Banok Sylwester).
  11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę oraz Mały Gość Niedzielny (plansza – kalendarz na Wielki Post, w następnym będą naklejki).
  12. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb ś.p. Franciszka Poczwy, o godz. 14.30. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej: Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek.