VIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 03 marca 2019 r.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Już w tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. To czas pokutny. Cnota i praktyka pokuty jest konieczna aby przygotować się do Świąt Paschalnych. Najpierw jednak jest potrzebne nawrócenie serca, z którego dopiero będzie wypływać zewnętrzna praktyka pokuty (osobista i wspólnotowa), ukierunkowana ku dobru i miłości bliźnich. To też okazja, aby modlić się za wszystkich grzeszników – także i tych będących daleko od Boga. Czynimy to także dzisiaj w modlitwie ekspiacyjnej – wynagradzającej za grzechy pijaństwa – rozpoczynając Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam także do większej gorliwości w naszych modlitwach osobistych oraz w udziale w Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty (nie tylko podczas rekolekcji, ale także na początku tego okresu, czy jak będzie potrzeba także bliżej Świąt).
  3. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem, o godz. 9.00 i 17.00. Post ścisły w tym dniu obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia. Dobrze jest jednak już także dzieci wprowadzać w tą praktykę. W tym miejscu ważne przypomnienie o naszej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych także w każdy piątek roku, natomiast post jest związany także z powstrzymaniem udziału w zabawach. Palmy można jeszcze tylko dzisiaj przynosić.
  4. W Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej. Droga Krzyżowa po Mszy Świętej. Można wybrać się także na ekstremalną drogę krzyżową (więcej informacji w internecie i ja także chętnie ich udzielę. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki po Mszy Świętej – w najbliższy czwartek także związana z modlitwą za powołanych i o powołania. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 22 – 24 marca, poprowadzi je Ks. Marcin Delestowicz, znany nam kapłan, który nas wspomaga także i dzisiaj. Serdecznie zachęcam do praktykowania. Podczas Mszy Świętej w ciągu tygodnia (o godz. 16.00), będą krótkie homilie.
  5. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. Jutro wspominamy w Liturgii Świętego Kazimierza.
  8. Dzisiaj, o godz. 14.00 konferencja przedmałżeńska, a o godz. 15.30 film „Bezcenny dar” i jeszcze lepsza kawa w Domu Parafialnym. Za tydzień film wprowadzający nas w czas Wielkiego Postu: „Maria Magdalena” Historia życia i śmierci Jezusa Chrystusa widziana oczami Marii Magdaleny. Zapraszam!
  9. To nie koniec atrakcji na dzisiejsze popołudnie. Na godz. 16.00 Pani Sołtys i Rada Sołecka – którym serdecznie gratulujemy i modlimy się za Was i Waszą służbę na rzecz Oleśnik – zapraszają do remizy Panie z okazji Dnia Kobiet na wieczór filmowy, ciacho i kawę. Mile widziane też ciacho czy sałatki. Sam bym poszedł, ale to dla kobiet. Wiec może po filmie w Domu Parafialnym pójdziemy do remizy z życzeniami.
  10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Zakopanego.
  11. We wtorek możliwość gry na Sali gimnastycznej w szkole. W sobotę nie będzie spotkania dla dzieci bo jesteśmy z chłopcami na turnieju piłkarskim w Lublinie.
  12. Za tydzień w niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, kandydaci na ministrantów i lektorów otrzymają błogosławieństwo.
  13. Wczoraj na cmentarzu parafialnym rozpoczął się montaż „altanki” na śmietnik. Już niebawem zostanie pokryta gontem i przymocowane ogrodzenie. Jak zobaczymy jest to solida konstrukcja i ładna. Dziękuję serdecznie najpierw Panu Krzysztofowi Dzirbie, za to że mnie najpierw wysłuchał podczas wizyty duszpasterskiej, a później po ustaleniach z Radą Parafialną podjął się zadania wykonania tej instalacji. Dziękuję wszystkim, którzy go wspomagają: Krzysztofowi Jurkowi, Konradowi Okońskiemu, Leszkowi Banakowi, Wiesławowi Banakowi, Michałowi i Wojtkowi Banakom, Błażejowi Dzirbie i Mirosławowi Krawczyńskiemu. Bóg zapłać za ogrom pracy przygotowywania przez te tygodnie i montażu na mrozie wczoraj i za to co jeszcze zrobicie. Pojawi się tam 6 dużych worków odpowiednio przymocowanych do których będziemy wrzucać śmieci. Jeden będzie przeznaczony na zielone odpady (kwiaty, ziemia, świerk, konstrukcje drewniane wieńców) – można też je samodzielnie zanosić z tyłu cmentarza za ogrodzenie, do innych pięciu będziemy wyrzucać plastik, tworzywo sztuczne, szkło.
  14. Już mówiłem i dziękowałem strażakom za wycięcie świerka przy Domu Parafialnym. Dziękuję także Panom, którzy wczoraj rębakiem pocięli gałęzie i piłą drewno i sprzątnęli. Chcieliście pozostać anonimowi, ale i tak serdeczne Bóg zapłać.
  15. Bóg zapłać już za ofiary na stolik pod figurę MB Fatimskiej w kwocie 255 zł. Polecam się jeszcze.
  16. W związku z ogłoszeniem o działkach, dziękuję serdecznie za pozytywny oddźwięk. Już trzech właścicieli zgłosiło się i wszystko jest na dobrej drodze w sprawie ich przekazania. Bardzo dziękuję.
  17. Już pojawiła się pierwsza propozycja i wycena okien. Przyjechały cztery firmy, po zmierzeniu okien mają zrobić wyceny w tym tygodniu. Serdecznie zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w następną niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 11.00, tu w kościele.
  18. Zawiadomienie Starosty Świdnickiego (kartka).
  19. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę oraz Mały Gość Niedzielny.