Wniebowzięcie NMP A.D. 2021 – 15 sierpnia 2021 r.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki w miniona niedzielę na remont ośrodka Ruch Światło-Życie.
  2. Dzisiaj 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz Święto Wojska Polskiego i 101 rocznica Cudu nad Wisłą – zwycięskiej bitwy z bolszewikami. O godz. 16.00 na cmentarzu parafialnym będziemy modlić się najpierw różańcem za naszych zmarłych, a później odprawimy Mszę Świętą, której będzie przewodniczył były nasz Proboszcz Ks. Stanisław Koproń. Pobłogosławimy także zboża, zioła i owoce.
  3. Cieszę się już że są zgłoszenia się na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Wąwolnicy, w sobotę 4 września. Serdecznie zapraszam jeszcze do zapisu. Możemy wszyscy na kartkach zapisać swoje intencje dziękczynno-błagalne, które poniesiemy w pielgrzymce. Skorzystajmy z kartek na intencje do MB Nieustającej Pomocy, które znajdują się w kościele i do kościoła przynieśmy zapisane intencje. Wyjazd do Lublina autokarem z parkingu, o godz. 6.00. Powrót z Wąwolnicy autokarem do domu, po Mszy Świętej o godz. 18.00 na błoniach sanktuarium w Wąwolnicy wraz z innymi pielgrzymami. Przemarsz na trasie Lublin – Wąwolnica to ok. 35 km. Zabieramy ze sobą suchy prowiant na cały dzień, wodę, wygodne buty, nakrycie głowy i coś od deszczu. Koszt uczestnictwa (przejazdu autokarem to ok. 50 zł).
  4. Od wtorku będziemy się przygotowywać do Uroczystości MB Częstochowskiej poprzez nowennę, która będziemy odprawiać po Mszy Świętej, o godz. 18.00. Kolejna Msza Święta będzie z małym opóźnieniem.
  5. Za tydzień w niedzielę naszym uroczystościom odpustowym i dożynkom będzie przewodniczył Kustosz Sanktuarium MB w Chełmie, Ks. Andrzej Sternik. Będzie na Mszy Świętej, o godz. 9.00 i 12.00 (suma odpustowa). Sumę odpustową poprzedzimy, przekazaniem wieńca dożynkowego i chleba na ręce Starostów Dożynek, przy Remizie Strażackiej, o godz. 11.30, a później w dłuższym korowodzie dożynkowym udamy się do kościoła.
  6. Tradycyjnie już w Wigilię odpustu – w sobotę także zapraszam na Mszę Świętą i nowennę do kościoła.
  7. Są już w kościele zamontowane – wykonane z mosiądzu elementy dekoracyjne na ambonę i ołtarz, a także tabliczka z podpisem relikwii Św. Jana Pawła II i odnowione dzwonki. Bóg zapłać artystom Państwu Widelskim za tak piękną pracę.
  8. Kościół sprzątały i dekorowały (kartka).
  9. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w kwocie 100, 50, 50 zł. Bóg zapłać Panu Bogdanowi i Kazimierzowi za wykoszenie trawy na cmentarzu.
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).