XIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 27 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy zostawić Panu Zbigniewowi Ciepłowskiemu zdjęcia naszych przodków oraz zamówić książkę Genealogię Oleśnickich rodzin. Spis rodzin zawarty w książce jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  2. Dzisiaj przypada wspomnienie MB Nieustającej Pomocy, zapraszam na nabożeństwa w środy przed Mszą Świętą oraz do polecania swoich intencji dziękczynno – błagalnych. Możemy skorzystać z kartek przygotowanych na stoliku.
  3. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Tacę przeznaczymy na potrzeby Stolicy Apostolskiej „świętopietrze”.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymką do Warszawy – Choszczówka – miejsce pobytu Prymasa Wyszyńskiego; Niepokalanów, Pabianice i Zduńska Wola – O. Maksymilian Maria Kolbe; Kalisz – Święty Józef; Częstochowa, 10 i 11 lipca. Program pielgrzymki jest wyłożony. Przekażmy tą informację znajomym.
  5. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe. Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spisania się samodzielnie przez Internet, co jest możliwe do 30 września 2021 r. Rachmistrze będą również dzwonić i odwiedzać Państwa w domach.
  6. Misje Święte odbędą się w dniach 5 – 12 września tego roku. Od następnej niedzieli Radni Parafialni dostarczą programy do naszych domów. W dniu zakończenia Misji w Warszawie zostanie ogłoszony Błogosławionym Prymas tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński. W sierpniu natomiast mija 80 rocznica śmierci Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Te wydarzenia niech będą dla nas zachętą, aby już dzisiaj zaplanować sobie udział w Misjach i otoczyć modlitwa to dzieło.
  7. Kościół sprzątały (kartka).
  8. Dziękuję Panu Pawłowi za pomoc i wykonane prace.
  9. Bóg zapłać w imieniu swoim, Ks. Proboszcza z Wygnanowic, strażaków i rodziny ze Stryjna za Waszą pomoc finansową. Strażacy zebrali przy naszym kościele 2965 zł.
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).