XIX Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 11 sierpnia 2019 r.

1. Ofiary na tacę dzisiaj przekazujemy na potrzeby Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie.
  2. We wtorek po Mszy Świętej Różaniec Fatimski.
  3. W środę wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego, a w sobotę Świętego Jacka.
  4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie patriotyczne w kościele.
  5. W ostatnim czasie złożono ofiary bezimienne na kościół (wymianę okien): 50 zł.
  6. Już zostały przywiezione pakiety okienne (szkło) do okien do kościoła. W fabryce już jest przygotowywane aluminium. Został już wzmocniony witraż i przygotowany do wstawienia oraz rozpoczęto prace nad witrażem w rozecie na chórze. Pewnie okna będą wstawiane na przełomie września i października. Na razie więc wszystko jest zgodnie z planem. Chciałbym Was prosić o ofiarę w wysokości 50 zł. To będzie ostatnia składka na ten cel w tym roku. Radni w najbliższym czasie przejdą zebrać te ofiary, a także wraz z nimi dobrowolne ofiary na organizację dożynek i naszego odpustu parafialnego.
  7. Za tydzień oprócz Mszy Świętych o godz. 9.00 i 11.00, będzie Eucharystia na cmentarzu parafialnym o godz. 17.00, poprzedzona różańcem wypominkowym. Kartki możemy składać do koszyczka przy ołtarzu. Od godz. 16.00, także na cmentarzu będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Będą księża z dekanatu. Proszę skorzystajmy z tego daru przed odpustem.
  8. Od soboty 17 sierpnia po Mszach Świętych wieczorowych będziemy modlić się nowenną przygotowującą do Uroczystości odpustowych ku czci MB Częstochowskiej.
  9. W prezbiterium pojawiły się dwa nowe meble – stoły (jeśli tak można je nazwać). Jeden pod naczynia liturgiczne i komputer, a drugi pod figurę MB Fatimskiej. Są na gipsowych kolumnach z płytą z marmuru. Dziękuję Panu Pawłowi za pomoc w sklejeniu. Dziękuję Paniom, które mnie mobilizowały, aby kupić drugi taki sam stolik i które na ten cel złożyły 275 zł. Bóg zapłać za ten dar.
  10. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Dziękuję za wykoszenie trawy. Dziękuję za ogrom pracy włożony w sprzątanie po remoncie (i w ogóle) pomieszczeń pod kościołem. Jest jeszcze do posprzątania pomieszczenie kotłowni. Sporo rzeczy trzeba będzie także stamtąd wyrzucić. Proszę także kolejnych sprzątających o pomoc. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  11. 31 sierpnia w sobotę zapraszam do pielgrzymowania do Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Dojeżdżamy do Lublina pod Katedrę, a stamtąd pieszo.
  12. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny (płyta z pieśniami patriotycznymi), Niedzielę.