XIX Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 09 sierpnia 2020 r.

1. Ofiary na tace przeznaczamy dzisiaj na Caritas.
  2. Zachęcam do dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu i ofiarowania postu w intencji naszych Misji Parafialnych.
  3. W tym tygodniu w czwartek, po Mszy Świętej Różaniec Fatimski.
  4. W piątek wspinamy Świętego Maksymiliana Marię Kolbego i 79 rocznicę męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym. Po jego śmierci już nic nie było takie samo. Oddał życie za jednego więźnia, a ocalił człowieczeństwo wielu. Św. Maksymilian Maria Kolbe to jeden z najpopularniejszych świętych, który także dzisiaj wstawia się za nami u Boga. Dlatego serdecznie zachęcam do włączenia się w modlitwę podczas nabożeństwa, o godz. 17.30 oraz Mszy Świętej.
  5. W sobotę obowiązująca Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte, o godz. 9.0 0 i 11.00. Poświęcimy zboża, zioła i owoce.
  6. Za tydzień w niedzielę, o godz. 16.00, będziemy się modlić różańcem na cmentarzu parafialnym, a o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą. Wypełnione kartki można składać w koszyczku przy ołtarzu lub pod chórem.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na okna oraz dożynki i nasz odpust. Dodatkowo wpłynęły ofiary indywidualnie 3 x 100 zł.
  8. Dziękuję za załadowanie i wywóz śmieci z Cmentarza Panom Andrzejowi  Karolowi. Dziękuję Panu Julianowi za wykoszenie trawy na parkingu za cmentarzem, a za systematyczne koszenie z przodu cmentarza Panu Krzysztofowi.
  9. 25 sierpnia we wtorek przed GOK w Trawnikach, mammobusie, można będzie bezpłatnie zrobić badanie – mammograię – dla kobiet w wieku 50 – 69 lat. Telefon do rejestracji znajdziemy na ogłoszeniu przed kościołem.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  11. Intencje Mszalne na bieżący tydzień (kartka).
  12. Polecam aby zabrać Gościa Niedzielnego, Niedzielę.