XV niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 16 lipca 2023 r.

1. W następną niedzielę podczas Mszy Świętych będziemy się modlić w intencji kierowców i podróżujących, a po Mszach Świętych poświęcimy pojazdy. Przy tej okazji będziemy zbierać ofiary na MIWA – dzieło zajmujące się wyposażeniem misjonarzy w środki komunikacji na misjach. Zachęceni jesteśmy do ofiar w myśl hasła: „Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”.
  2. W sobotę wspomnienie Św. Marii Magdaleny.
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, wykoszenie trawy, wyplewienie skarpy inne prace (kartka).
  4. Przez ostatnie tygodnie sporo pracujemy i w dalszym ciągu jest dużo pracy przy Domu Parafialnym. Może o wszystkich nie wiemy. Nie wszystkie widać. Jednak proszę uwierzyć, że dzień w dzień jakieś prace są wykonywane. Pracuję i ja i staram się jak mogę. Może też słuchając jak dziękuję poszczególnym osobom, ktoś pomyśli że dobrze że ktoś pomaga i wtedy czuje się zwolniony z pomocy. Tak cieszę się że są chętni jak poproszę. Kiedy tydzień temu mieliśmy spotkanie Rady powiedziałem i poprosiłem, żeby radni poprosili w swoich rejonach o pomoc na poniedziałek w zasypywaniu fundamentów. I cieszę się bardzo z każdej osoby, która przyszła i dużo pracy udało się zrobić. Bóg zapłać więc i Radnym i wszystkim pracującym w poniedziałek. W kolejnych dniach Pan Marian i Julian rozebrali ścianki łazienki i skuli płytki. Wraz z Panem Marianem dokończyliśmy stelaż metalowy pod taras i zamocowaliśmy listwy na folię kubełkową. Bardzo dziękuję za otynkowanie byłego garażu a teraz nowej kancelarii Panu Zbyszkowi Krysie. Małymi krokami pracę postępują. Chociaż jak każdy kto przychodzi i pomaga mówi że szybko. Niektórzy mnie stopują i pewnie dużo jest racji. Jednak niektóre prace łączą się ze sobą. No i jeśli już coś się robi i jest rozwalone to za jednym razem można więcej zrobić. Skąd na to pieniądze? Nie mamy żadnego dofinansowania. Wszystko co robimy (oprócz wymiany pieca) to nasze pieniądze. Wydane już jest ok. 180 000 zł. Jednorazowo to dużo. Trochę gromadziliśmy wcześniej, trochę teraz na bieżąco. Dużo jeszcze brakuje aby kolejne etapy, także rozpoczęte kontynuować. Dlatego Rada Parafialna wraz ze mną postanowiliśmy, aby od następnej niedzieli – 23 lipca, poprosić parafian o wsparcie finansowe tych inwestycji. Radni przejdą po domach prosząc o pieniądze. Dziękuję Wam za każde ofiary indywidualne, a także ofiary na tace.
  5. W niedzielę 13 sierpnia na cmentarzu parafialnym będziemy modlić się przed odpustem różańcem wypominkowym i odprawimy Mszę za naszych zmarłych. Już są przygotowane kartki wypominkowe. Odpust i dożynki będą w niedziele 20 sierpnia.
  6. Gdyby ktoś nie miał co zrobić z ziemią (gdzie ją wywieźć) to proszę o kontakt.
  7. Chcę już poinformować, że pod koniec czerwca aktem notarialnym Gmina Trawniki w osobie Pana Wójta, któremu chcę podziękować odpisała Kapliczkę MB Bolesnej wraz z działką na rzecz parafii.
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).