XVII niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 24 lipca 2022 r.

1. Jutro wspominamy Świętego Jakuba, we wtorek Św. Joachima i Annę – rodziców NMP, w piątek Św. Martę, Marię i Łazarza.
  2. Dzisiaj modlimy się w intencji kierowców i podróżujących, a po Mszach Świętych poświęcimy pojazdy. Przy tej okazji będziemy zbierać ofiary na MIWA – dzieło zajmujące się wyposażeniem misjonarzy w środki komunikacji na misjach. Zachęceni jesteśmy do ofiar w myśl hasła: „Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Są do nabycia także różne znaki pobożnościowe do samochodów w cenie min. 5 zł. Dochód przekazujemy na potrzeby misji.
  3. Zwrócono się do nas z prośbą o złożenie podpisów i udzielenie poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy „W obronie chrześcijan” o zmianie ustawy w Kodeksie Karnym, m.inn. poprzez wprowadzenie kar za np. zakłócenia obrzędów religijnych czy profanację symboli wiary. Takie listy znajdują się na stoliku oraz są dostępne w zakrystii. Wpisując się należy podać swoje dane wraz z nr pesel.
  4. Kościół sprzątały (kartka).
  5. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 200 zł i 1000 zł.
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  8. We wtorek odbył się pogrzeb ś.p. Stanisława Drygały, polećmy Go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek …