XVII niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 30 lipca 2023 r.

1. Pojutrze rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc Maryjny, a także miesiąc abstynencji do której serdecznie zachęcam. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. KŻR p.w. Św. Barbary ma swoje spotkanie z Zelatorką po zmianie tajemnic.
  2. Pojutrze też będziemy obchodzić 79 rocznicę Powstania Warszawskiego.
  3. W środę będąc w kościele możemy uzyskać odpust zupełny – Porcjunkula. Przywilej dzięki Św. Franciszkowi z Asyżu. Warunek to stan łaski – bez grzechu i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga. W poniedziałek wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, a w piątek Św. Jana Marii Vianneya.
  4. W tym tyg. także I czwartek, piątek, sobota. Nabożeństwa po Mszach Świętych.
  5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 9.00. W najbliższą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  6. Za dwa tygodnie 13 sierpnia, o godz. 16.00, będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych, a później odprawimy Mszę Świętą. Przygotowane są kartki, które możemy zabrać,  a po wypełnieniu przynieść do kościoła. Będzie to też czas duchowego przygotowania do odpustu. Od godz. 16.00 będą kapłani na cmentarzu spowiadać.
  7. Chcemy w sobotę 2 września zorganizować podobnie jak w minionych latach pielgrzymkę pieszą do Wąwolnicy. Wyjazd do Lublina autokarem i powrót z Wąwolnicy autokarem do domu. Przemarsz na trasie Lublin – Wąwolnica. Już jest możliwość zapisywania.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  9. Dziękuję serdecznie za ofiary finansowe które składacie na ręce Radnych na remont Domu Parafialnego. Bóg zapłać za pracę w minionym tygodniu Panom: Marianowi, Marianowi i Marianowi, Pawłowi, Pawłowi, Piotrowi.
  10. W ostatnim czasie zaczęliśmy usypywać groblę za rzeką naprzeciw kościoła. To w przyszłości będzie ścieżka do kościoła, ale ma jeszcze jedno zadanie – zatrzymanie wody która teraz rozpływa się aż na działki warzywne parafian. Dziękuję za pomoc w zorganizowaniu ziemi Panu Piotrowi oraz Panu Piotrowi Musiejowi za systematyczne spychanie ziemi koparką. Bóg zapłać Panu Arkadiuszowi Grabowieckiemu za zgodę i użyczenie działki na której powstaje grobla.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. W czwartek odbył się pogrzeb ś.p. Teresy Krysa, a wczoraj ś.p. Krystyny Dzirba. Polećmy Je Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek …