XVIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 04 sierpnia 2019 r.

 1. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Wzywam Was do podjęcia abstynencji. W sposób szczególny do dawania dobrego świadectwa tym, którym tak trudno jest zrezygnować z alkoholu. Zróbmy to z miłości do Jezusa i do bliźnich.
 2. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Odpust w kaplicy w Kozicach, par. Piaski.
 3. W ostatnim czasie złożono ofiary bezimienne na kościół (wymianę okien): 100 zł i 60 zł. Bóg zapłać. Chcę się podzielić jeszcze jedną nowiną. Otóż kiedy podjęliśmy wymianę okien w całym kościele, z początku odłożyłem pomysł przygotowania i wstawiania witraża w rozecie na chórze. Jednak firma przygotowała jego projekt. To symbol Ducha Świętego, wzorowany na witrażu z Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie. Koszt tego witraża to 8000 zł. Jednak przystąpimy do przygotowania tego witraża aby go po zamontowaniu okien wstawić. Już poprosiłem o to firmę. Mamy także już na niego sponsora. Cieszę się ogromnie i dziękuję za tak wielki dar.
 4. Została już ułożona na cmentarzu kostka pod oraz dokoła altanki – śmietnika. Dziękuję za to Panom Bogdanowi Makuchowi, Wiesławowi Staniakowi i Andrzejowi Koziołowi. Zostały też dokończone prace przy roprowadzeniu ogrzewania. Dziękuję za to Panom: Krzysztofowi Czausowi, Marianowi Buchajczykowi, Mirosławowi Szymaszkowi, Pawłowi Kropornickiemu i Gabrielowi Kukuszce. W ostatnim tygodniu pracowali łataniem ubytków po pracach w podziemiach kościoła oraz nad przygotowaniem toalety oraz pomalowaniu toalety i Sali Legionu Maryi Panowie: Piotr Wójcik i Paweł Oleksiej. Serdecznie dziękuję za tą pracę. Nie planuję dzisiaj uroczystego otwarcia toalety, chociaż już jest czynna, a panie sprzątające kościół umyły wszystko. Zapraszam po prostu do sprawdzenia w praktyce i szanowania także tego miejsca. Uwaga na głowę przy wchodzeniu!
 5. Wypełnione kartki wypominkowe na modlitwę różańcową i Mszę Świętą za zmarłych, na niedzielę 18 sierpnia, można składać w koszyczku przy ołtarzu.
 6. Program naszego święta parafii jest już przedstawiony na plakacie.
 7. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Kolejnych sprzątających proszę już o powolne sprzątanie po remoncie pomieszczeń pod kościołem. Segregowanie rzeczy zdatnych i już niepotrzebnych. Są do oddania kanistry plastikowe. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
 8. Zapowiedź przedślubna: Sylwester Przemysław Woliński, kaw. z Brzeźnicy Książęcej par. tam. i Weronika Gajko, panna z Oleśnik, par. tut.
 9. Za tydzień tacę przekażemy na potrzeby Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie.
 10. Za tydzień w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 11.00 zapraszam Radę Parafialną.
 11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.