XVIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 01 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc Maryjny, a także miesiąc abstynencji do której serdecznie zachęcam (możemy się wpisać do księgi trzeźwości). Po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiaj też obchodzimy 77 rocznicę Powstania Warszawskiego. Myślę, że obok modlitwy ofiarowanej za tych, którzy wtedy walczyli, możemy włączyć się w różne wydarzenia. Zachęcam aby obejrzeć i czynnie uczestniczyć w koncercie, o godz. 20.30, p.t. „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki. Nawet można sobie pobrać śpiewnik ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego.
  3. Jutro będąc w kościele możemy uzyskać odpust zupełny – Porcjunkula. Przywilej dzięki Św. Franciszkowi z Asyżu. Warunek to stan łaski – bez grzechu i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga. W środę wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya.
  4. W tym tyg. także nabożeństwa i Msze Święte wotywne z racji I czwartku, piątku, soboty.
  5. W pierwszy piątek miesiąca przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte, o godz. 9.00 i 18.00. Od godz. 10.00 odwiedzę naszych chorych w domach.
  6. Za dwa tygodnie 15 sierpnia, o godz. 16.00, będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych, a później odprawimy Mszę Świętą. Przygotowane są kartki, które możemy zabrać,  a po wypełnieniu przynieść do kościoła.
  7. Za tydzień po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszki przy wyjściu z kościoła Ruch Światło-Życie, którego byłem moderatorem przez 8 lat. Udało się im pozyskać znaczne środki na przystosowanie szkoły podstawowej w Zalesiu na dom rekolekcyjny. Jednak potrzeba jeszcze pieniędzy na wkład własny i prace niezwiązane z projektem. Przybędzie do nas za tydz. Ks. Konrad, który będzie głosił Słowo Boże i zachęcał do takiego wsparcia.
  8. Przed samymi Misjami Parafialnymi, w sobotę 4 września, planują zorganizowanie pielgrzymki pieszej do Wąwolnicy. Chcę, aby to była pielgrzymka dekanalna. Wyjazd do Lublina autokarem i powrót z Wąwolnicy autokarem do domu. Przemarsz na trasie Lublin – Wąwolnica. W kolejne niedziele podam szczegóły z możliwością zapisów.
  9. Poczęstujmy się zimnym napojem oraz cukierkiem wychodząc z kościoła. Jeśli ktoś będzie chciał wrzucić tam do puszki ofiarę, to dochód z tego przeznaczymy na organizację Festynu Parafialnego.
  10. Kościół sprzątały (kartka).
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).