XX Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 17 sierpnia 2019 r.

1. Wczoraj rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości odpustowych ku czci MB Częstochowskiej, naszych dożynek parafialnych. Przez cały tydzień po Mszach Świętych modlimy się nowenną. Serdecznie zapraszam. Już w sobotę zaczniemy świętowanie od Eucharystii odprawionej, o godz. 19.30. Zakończymy ją Apelem Jasnogórskim. W niedzielę Msze Święte o godz. 9.00 i 12.00. O 11.30 zbierzemy się pod Remizą OSP i stamtąd w orszaku procesyjnym wraz z pocztami sztandarowymi przejdziemy na Sumę Odpustową i nasze dożynki. Od sobotniego wieczora będzie z nami O. Jerzy Kielech – paulin, który także będzie głosił Słowo Boże i modlił się w intencji naszej parafii. O. Jerzy przez kilka lat był najpierw magistrem nowicjatu w Leśniowie, a od 2002 r. definitorem generalnym Zakonu Paulinów. Następnie został przeorem klasztoru i kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, a obecnie jest przełożonym i proboszczem parafii na Bachledówce pod Zakopanem.
  2. Naszym zwyczajem podziękujemy o. Paulinowi naszymi lokalnymi darami. Można je przynosić do Domu Parafialnego.
  3. Bóg zapłać za Wasze ofiary składane na okna, a także na nasze dożynki (wieniec, dekorację) oraz słodki poczęstunek po uroczystościach. Po naszych uroczystościach podam szczegóły wpłat. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie radnych, a im dziękuję za wielką pracę. Gdyby ktoś znalazł portmonetkę z pieniędzmi i listą zebranych pieniędzy, prosiłbym o kontakt.
  4. Proszę, aby za tydzień pomóc w organizacji procesji, zabierając wszystkie feretrony i chorągwie.
  5. W ostatnim czasie złożono ofiary bezimienne na kościół (wymianę okien): 200 zł i 50 zł.
  6. Przypominam, że na cmentarzu tylko oddzielnie składamy trawę, ziemię wieńce żywe; natomiast plastik, szkło itd. Składamy do innych worków. Przy tej okazji dziękuję za wielką życzliwość i troskę o cmentarz parafialny Panu Bogdanowi Makuchowi. Dziękuję także Panom którzy wspierają go w różnych pracach, także w koszeniu trawy: Panu Mateuszowi Pitucha, Panu Kazimierzowi Paluchowi.
  7. Dziękuję OSP na ręce Pana Bartłomieja Wypycha, za udostępnienie nagłośnienia oraz agregat prądotwórczy, a Panu Mirosławowi Czausowi, Mateuszowi Pitucha oraz Kazimierzowi Paluchowi za pomoc w przywiezieniu i posprzątaniu wszystkich potrzebnych rzeczy.
  8. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Dziękuję za kolejny etap sprzątania podziemi kościoła, segregację śmieci. Panie włożyły dużo czasu i siły. Dziękuję za dekorację także na Uroczystość MB Zielnej.
  9. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.