XXI Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 25 sierpnia 2019 r. Odpust Parafialny ku czci M.B. Częstochowskiej

1. Przez ostatnie dni przygotowywaliśmy się do naszych Uroczystości Odpustowych, a także naszych dożynek parafialnych: jednaliśmy się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania, ofiarowaliśmy naszą modlitwę różańcową i Eucharystię za zmarłych parafian i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu, przeżywaliśmy nowennę, która ukazywała szczególną opiekę MB Częstochowskiej nad naszą Ojczyzną. Dzisiaj mamy tę radość, aby złożyć nasze dziękczynienie Bogu, także przez orędownictwo MB Częstochowskiej, za wszystko czym żyjemy, za naszą wspólnotę i za dary ziemi, którymi się chcemy hojnie dzielić. Od sobotniego wieczora jest z nami O. Jerzy Kielech – paulin, który głosi nam Słowo Boże i modlił się w intencji naszej parafii. Dziękujemy Ci za świadectwo życia, za to że wzrost Twojego powołania, a także konkretna służba wiedzie przez Maryję – czy to na Jasnej Górze, czy w Leśniowie, czy jak teraz na Bachledówce. Zostajesz w naszych sercach i w naszej modlitwie.
  2. Naszym podziękowaniem też niech będą dary naszej ziemi, które ofiarują Starostowie Dożynek.
  3. Bóg zapłać wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Paniom sprzątającym kościół, Paniom dekorującym kościół oraz Jego otoczenie, Paniom w kuchni Domu Parafialnego, Panom, którzy dzielnie także wspomagali, Straży Pożarnej. Wszystkie podziękowania składam na ręce Pani Sołtys Jolanty Mazurek, a także Mirosławy Mazurek i Starostów Dożynek: Krzysztofowi i Wiesławie Jurek.
  4. Jutro dzień uroczystości MB Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00.
  5. We wtorek wspominamy Świętą Monikę, we środę Świętego Augustyna, a w czwartek Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.
  6. Już została odnaleziona portmonetka z pieniędzmi. Dziękuję.
  7. Dziękuję za złożone ofiary na wymianę okien oraz na dożynki i nasz odpust.
  8. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.