XXI Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 23 sierpnia 2020 r. Odpust Parafialny – Dożynki

1.      Przez ostatnie dni przygotowywaliśmy się do naszych Uroczystości Odpustowych, a także naszych dożynek parafialnych: jednaliśmy się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania, ofiarowaliśmy naszą modlitwę różańcową i Eucharystię za zmarłych parafian i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu, przeżywamy nowennę, która ukazuje szczególną opiekę MB Częstochowskiej nad naszą Ojczyzną. Dzisiaj mamy tę radość, aby złożyć nasze dziękczynienie Bogu, także przez orędownictwo MB Częstochowskiej, za wszystko czym żyjemy, za naszą wspólnotę i za dary ziemi, którymi się chcemy hojnie dzielić. Od sobotniego wieczora jest z nami O. Stanisław Deleżuch – franciszkanin, nasz Misjonarz, który głosi nam Słowo Boże i modlił się w intencji naszej parafii, a także w dniach od 18 do 25 października 2020 roku będzie prowadził nam Misje Święte. Dziękujemy Ci za świadectwo życia, za to że tak jak Św. Maksymilian Maria Kolbe wskazujesz drogę ludziom, modląc się, głosząc Słowo Boże, ukazując postawę zawierzenia Maryi. Już dzisiaj stajemy w postawie pokory, z ufnością czekając na Misje Parafialne w naszej parafii. Dzieło misji oraz Ciebie otaczamy naszą modlitwą.

2.      Naszym podziękowaniem też niech będą dary naszej ziemi, które ofiarują Starostowie Dożynek.

3.      Bóg zapłać wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Paniom sprzątającym kościół, myjącym okna oraz sprzątającym otoczenie kościoła (kartka), Panom i Paniom pomagającym w dekoracji kościoła oraz Jego otoczenie (kartka), Wszystkim którzy przyneśli dary do dekoracji i Domu Parafialnego, Paniom w kuchni Domu Parafialnego, Straży Pożarnej, Grzegorzowi i Rafałowi. Dziękuję serdecznie Pani Mirosławie Mazurek za ciężką, długą i bezinteresowną pracę nad wieńcem dożynkowym oraz dekoracją kwiatową w kościele. Wszystkie podziękowania składam na ręce Starostów Dożynek: Tadeusza i Marii Buchajczyk, dziękując za okazaną także pomoc oraz na ręce Pani Sołtys Jolanty Mazurek.

4.      W środę dzień uroczystości MB Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Jeszcze w poniedziałek i wtorek, będziemy modlić się nowenną po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5.      W poniedziałek wspominamy Św. Bartłomieja, w czwartek Św. Monikę, w piątek Świętego Augustyna, a w sobotę Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

6.      Dziękuję za złożone ofiary na spłatę okien oraz na dożynki i nasz odpust. Indywidualne wpłaty: 200, 100, 50 oraz na konto 70 i 50 zł. Bóg zapłać.

8.      Intencje na bieżący tydzień (kartka).

9.      Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.

10.    Dzisiaj przy wyjściu z kościoła poczęstujmy się szczypkami i krówkami odpustowymi. Na opakowaniu krówek, przypomnienie o naszych Misjach Parafialnych.