XXIV Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 15 września 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy wspomnienie M.B. Bolesnej. Wczoraj odprawiliśmy Mszę Świętą przy naszej kapliczce pod tym wezwaniem. Dziękuję za Waszą obecność i modlitwę, a także za gotowość stawania pod krzyżem w różnych sytuacjach naszego życia. Niech Matka Boska Bolesna uczy nas takiej postawy zawierzenia.
  2. Nasz Festyn Parafialny – w niedzielę 29 września, rozpoczniemy o godz. 14.00, wspólnym przejazdem na rowerach od godz. 14.00. Zaczniemy od remizy (rowery oraz strój dowolny – szykowny) – „Oleśniki Cycle Chic”. Następnie wyścig elity – „Tour de Oleśniki” – dorosłych proszę o zgłaszanie się do mnie (wśród uczestników kilku księży z dekanatu i może nawet Pan Wójt). Po tej części rozpoczną się przedstawienia, zabawy przy scenie. Potwierdziła obecność Schola Dziecięca „Śpiewające Duszki” z par. p.w. Świętego Ducha w Chełmie. Zaśpiewają dla nas i przywiozę też swoją autorską płytę, którą będziemy mogli zakupić. Wystąpią nasze dzieci z przedszkola oraz szkoły. Będą wspólne zabawy. Przyjmujemy zgłoszenia śpiewających i grających osób – rodzin, które chciałyby wystąpić na scenie. W międzyczasie będą trwały zawody Stongmen – silnych mężczyzn prosimy o zgłaszanie się. Będzie miejsce zabawy dla dzieci, pod kierownictwem Pani Dyrektor. Oczywiście będzie ciasto, grochówka, kawa Proboszcza i także Loteria Fantowa. Może po godz. 17.00 wspólnie pobawimy się z DJ Drozdem.
  3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia, Świętej Lipki i Gietrzwałdu proszone są o wpłaty pieniędzy.
  4. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież do uczestniczenia we Mszy Świętej, w środę o godz. 18.00 w Święto Patrona dzieci i młodzieży Świętego Stanisława Kostki. Wśród różnych wspomnień w tym tyg. w sobotę przeżywamy Świętego Mateusza. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  5. Na wymianę okien złożono ofiary: 50 zł. Bóg zapłać.
  6. Kościół sprzątały (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  7. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.
  8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zachęcam do wsparcia materialnego Funduszu Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu – media katolickie. Bóg zapłać.
  9. Dzisiaj kończy posługę organisty Pan Maciej Olech. Chcielibyśmy mu serdecznie podziękować za wieloletnią służbę w naszej parafii. Macieju myślę, że tak jak uczyłeś nas i pomagałeś nam śpiewać i modlić się, tak też sam wzrastałeś. Tu przecież stawiałeś pierwsze kroki jako dziecko i tu uczyłeś się też „fachu”. Dziękujemy Ci za rzetelną posługę, zaangażowanie i gotowość. Jednocześnie życzymy Ci sukcesów w Twojej pracy. Niech towarzyszy Ci Boże błogosławieństwo i opieka MB Częstochowskiej.