XXIV Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 12 września 2021 r.

1. Bogu niech będą dzięki za dar Misji Świętych, które przezywaliśmy w parafii po 21 latach. Bogu niech będą dzięki za Świętych Jana Pawła II i Maksymiliana Kolbe, którzy wyznaczają nam drogę do nieba. Bogu niech będą dzięki za dar dzisiejszej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Bogu niech będą dzięki za Franciszkanów i Ojca Misjonarza Stanisława Deleżucha, który głosił Misje Święte. Ojcze – Twoje słowo i przykłady pociągały nas ku Bogu, umocniły naszą wiarę, dały pewność o tej drodze, którą idziemy do Boga. Bóg zapłać za ten dar Twojej pracy, wysiłku, modlitwy, słowa i nabożeństw. Patrzyłem ze wzruszeniem na Was – moich Parafian. Niektórzy mówili to nasze pewnie ostatnie Misje Święte tu na ziemi. Widziałem, że poważnie traktowaliśmy ten czas. Mówię o nas tu obecnych. Dobrze, że Bóg błogosławił z nieba i dał nam też dobrą pogodę, a Wy znaleźliście czas aby tu być. Bóg zapłać Wam za waszą postawę.
  2. Będziemy podążać dalej tą drogą do Boga, także poprzez kolejne etapy naszej wiary – nie zaniedbując niczego, a pogłębiając ją. Myślę mocno o tym aby po Misjach perygrynował obraz Matki Boskiej Częstochowskiej po naszych domach i rodzinach. Poproszę także o relikwie dla naszej parafii Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, który wszystko w swoim życiu ku Bogu czynił przez Maryję. Mam też takie przekonanie, że odnowa nas uczestniczących w Misjach, przełoży się na jeszcze żarliwszą wiarę.
  3. W poniedziałek serdecznie zapraszam na Różaniec Fatimski, po Mszy Świętej. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W środę wspomnienie MB Bolesnej, a Msza Święta, o godz. 18.00 będzie tylko przy kapliczce. W sobotę Święto Świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, zapraszam na Msze o godz. 18.00. W środę na pół godz. przed Mszą Świętą – wyjątkowo przy kapliczce Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Jasnogórskiej.
  4. W następną niedzielę na Mszę Świętą o godz. 9.00 zapraszam młodzież klasy 7 i 8 wraz rodzicami – spotkanie obowiązkowe po Mszy Świętej w kościele. Natomiast na Mszę Świętą, o godz. 11.00 i spotkanie po niej dzieci klasy 3 i ich rodziców. Także w kościele i także spotkanie obowiązkowe.
  5. Bóg zapłać za ofiary z tacy misyjnej przeznaczone do dyspozycji Księdza Misjonarza i Franciszkanów. Bóg zapłać także za wszystkie dary do Domu Parafialnego oraz O. Misjonarza. Bóg zapłać za ofiary: 100, 200 zł
  6. W piątek, w godz. 9.00 – 17.00 będzie Szczepieniobus w Trawnikach przy budynku OSP. Nie wymagana jest rejestracja. Wydawane są paszporty szczepionkowe.
  7. Kościół sprzątały (kartka).
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).